Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogyan oldjátok meg? Többi lent.

Hogyan oldjátok meg? Többi lent.

Figyelt kérdés
Kisfiam ebben az időszakban mindig sokat betegeskedik! A melóhelyemen már alig merek szólni, hogy megint otthon kell maradnom, mert hiába van gyáp, szabi, azért ők számítanak rám. Apukája, csak néha tud otthon maradni, más segítség nem nagyon van! Ki hogyan oldja ezt meg, vagy , hogy érteti meg a főnökével ezt a dolgot?
2016. febr. 22. 11:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Felesben a férjemmel. Három gyerek van.
2016. febr. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Ha számítanak rád, akkor esetleg meg lehet beszélni, hogy a munka egy részét otthonról végzed (ha olyan jellegű a munkád).
2016. febr. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Hogy van az, hogy mindig az apukáknak van olyan munkájuk, ami mellől "nem lehet" otthon maradni? Mindennapos, hogy a kisgyerekes anyukák kínlódnak, mert a gyerek csomót beteg, alig járnak dolgozni, a főnökük már érthető módon morog, de az apuka persze "nem tudja" kivenni a részét a dologból. Pedig ha megfeleznék a gyerekápolást, már kevésbé lenne kínos az anyukának.

De hogy a kérdésedre is válaszoljak: mi szerencsére meg tudtuk oldani máshogy, de a barátnőm gyerekei annyit betegeskedtek, hogy a végén kénytelen volt bébiszittert fogadni. Persze ez sem volt a legideálisabb, mert volt olyan hónap, hogy az egész fizetése a bébiszitter zsebébe vándorolt, de hosszú távon még így is jobban járt, mintha elveszítette volna az állását.

2016. febr. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
# 3: férjem pedagógus, én irodai munkát végzek. Én értelemszerűen haza tudom hozni a munkát, ő viszont nem tud hazahozni egy-egy osztályt. "Cserébe" a szünetekre nem kell szabadságot kivenni.
2016. febr. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Persze, de neked, gondolom, nem is kell így táppénzre, szabira menned, főnökkel harcolnod stb.
2016. febr. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Hogy van az, hogy mindig az apukáknak van olyan munkájuk, ami mellől "nem lehet" otthon maradni? "

férjem szobafestő. nem tudja hazahozni a munkáját, nem tud táppénzre menni, mert örülünk, hogyha szezon van és végre van munka.


Mi szerencsére számíthatunk nagyszülőkre, bár én csak akkor bízomrájuk, ha már nem kis elesett. addig táppénz vagy szabi.

Elég gyerekbarát a munkahelyem, ráadásul egyedül vagyok a melóra, szóval úgyis megvár :D de ha minden kötél szakadna, egyszerűen behoznám magammal (más is megteszi) ki lehet húzni.

2016. febr. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!