Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Milyen lázcsillapítót érdemes...

Milyen lázcsillapítót érdemes itthon tartani a baba 3 hónapos korától?

Figyelt kérdés
Kúp van most is, de szükség esetén szívesebben használnék szirupot, ha már majd lehet.
2016. márc. 23. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Nurofen szirup, panadol baby meg talán egy harmadik is.

Mivel 6 óránként lehet adni egy féle hatóanyagot szerintem is jó tartani itthon mást is a kúpon kívül.

2016. márc. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Panadol vagy Rubofen, ezt a kettőt szokták ajánlani a háziorvosok. 39 felett én kúpot adok, alatta szirupot.
2016. márc. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát nekem az a tapasztalatom, hogy a kúptól nincs jobb. a 100mg-os újszülöttkori még most is a 2 évesemnek lehúzta a lázát, a Nurofen sajnos nem előtte.

Hőemelkedésnél semmit nem adok nekik, 38 felett nurofent próbáltam, de nem nagyon mozdított maradandóan, a Panadol semennyire sem.

A kicsi kapta a kúpot és a nagynak is tökéletes még mindig.

noraminophenazoni kúp

2016. márc. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Panadol, Nurofen, és van Algoflex baby is. Én mindet szerettem.
2016. márc. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Mi jól megjártuk azzal, hogy át akartunk állni a szirupra. Éjfélkor mehetett a férjem ügyeletes gyógyszertárba kúpért. Este kapott germicid kúpot, gondoltuk ha kell, akkor kap szirupot. De azt sugárban kihányta. 2,5 éves a fiunk, de még mindig kúpot kap. Bármilyen más szirupos gyógyszert bevesz gond nélkül (antibiotikumok, vitamin, köptető, köhögéscsillapító stb), de ha lázcsillapítót kap, akkor még mindig jön az ördögűzős hányás. A következő gyereknél újra próbálkozunk majd sziruppal, de lesz tartalékban germicid mellé nurofen kúp.
2016. márc. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Inkább maradj a kúpnál, amíg lehet. Nem terheli a májat, nincs benne 100 adalékanyag és cukor, gyorsabban hat, és nincs meg az a kockázat, hogy a baba kiköpi vagy nem akarja bevenni.
2016. márc. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!