Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 2 éves fiunknak szinte folyama...

2 éves fiunknak szinte folyamatosan folyik az orra. Más baja nincs. Valakinek van valami tapasztalata, tanácsa? Milyen vitamint, immunerősítőt próbáljak még?

Figyelt kérdés

Átlátszó,de 3-5 nap kihagyással fél éves kora óta folyik az orra.Se nem köhög,sem más,csak az állandó orrfolyás.Családi napközibe jár már heti 3x,de úgy van,hogy 3 napot megy,1 hetet nem,mert szólnak,hogy megint folyik az orra.Amikor itthon volt,akkor is pár nap kihagyás volt csak.


Orvos szerint egyszerűen meg van fázva (de mindig?)

Gondoltunk allergiára is,de volt allergia tesztje is (ételre is,pollenre is) negatív.Orvos tanácsára tejmentes diétát tartunk 1 éve,javulás nincs.Naponta kap zöldséget és gyümölcsöt 2x

Kapott:Béres csepp,Cebion multi,Marslakócskák,c vitamin,immunotrofina a d vitamin mellett.

(köszi a választ,1-2 nap múlva tudom csak megnézni kivételesen)


2016. ápr. 28. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem ez allergiagyanú. Ételre nem allergizálhat? Keresztallergiát is figyeld!
2016. ápr. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk tejallergia okozta! Mit iszik reggel este? Mennyire szigorúan tartjátok a diétát?
2016. ápr. 28. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Fül-orr-gègèsz?

Sóbarlan terápia is jó lehet a nyálkahártya tisztulására.

2016. ápr. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szia, nekünk immunerősítésre csak és kizárólag az isoprinosine szirup vált be, vényköteles, doki írhatja csak fel, egész ősszel-télen szedtük, összvissz kétszer volt beteg a kisfiam tavaly október óta, az orrfolyásra szerintem is jó lehet a sóbarlang vagy inhalálás esetleg, a tejmentes diéta mindenképpen hasznos, jobbulást :-)
2016. ápr. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Megnéztem már régebben,csak most jutottam odáig,hogy írjak is.

A tejmentes diétát annyira tartjuk,hogy neocate-et eszik (aminosav alapú) és amiben lehet tejszármazék,olyat nem kap.Keresztallergiája elméletileg nincs,de marhahúst se adunk neki,pont emiatt.De volt tesztje,negatív lett.

Az utolsónak is köszi,rákérdezünk majd a dokinál,mert ez így nem állapot,már lassan ki leszünk rúgva mind a ketten :-(

2016. máj. 2. 11:23
 6/7 A kérdező kommentje:
Sóbarlangba is jártunk,30 km-re van a legközelebbi.Rendszeresen,fél éves korától 1 éves koráig(eleinte hetente 4x,aztán 3x és végül hetente). Hát,ugyanannyit folyt az orra akkor is.A bölcsi (családi napközi) sem rontott a helyzeten,ugyanolyan,mintha itthon lenne,nem beteg többet.
2016. máj. 2. 11:25
 7/7 A kérdező kommentje:

Kipróbáltunk mindent,amit írtatok,kúra-szerűen,de semmi nem segített.

Vettem neki forever kids multivitamint a neten,azzal jobb a helyzet. (vagy az idő is segített,nem tudom...)

Mostanában 2-3 hét családi napközi vagy itthonlét betegség nélkül után csak 3-4 nap van betegség,utána ismét bírja 2-3 hétig.

2016. aug. 4. 14:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!