Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 15hónapos oltás után mennyi...

15hónapos oltás után mennyi ideig normálisak a mellékhatások?

Figyelt kérdés
15 hónapos oltás utáni 7.napon orrfolyás kezdődött,10.napon kiütés és a mirigyek duzzanata, láza nem volt. Kiütés a hátán és melkasán sok, lábán karján kevés, és van az arcán is jó pár darab.Ez mennyire normális?Mikor kell orvos?

2016. ápr. 30. 21:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen. 7-10 napon jönnek elő a tünetek.
2016. ápr. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ez előfordul. Most kapott rubeola, mumpsz és ilyenek ellen?

Asszem ilyenkor adják ezt.

Nekünk is így történt. 1 hét után nózi, nyügőség utána kiütések. Másfél hétig tartott.

Kis tájékoztatót is kaptam a veďonotol az oltasrol, amiben az allt, hogy 1-2 hét mulva jelentkezhetnek a felsorolt mellekhatasok mint amit írtál. Es 1-2 hétig tartanak.

Leirtak alapjan nem aggodnek.

De ha magas laza van es tobbszpr akkor orvos. Meg ugye nem jo ez hogy neten oktatjuk egymast, nezd a gyereket es emlekezz mondtak e neked is valamit, es donts a legjobb belatasod szerint :)

En elvittem orvoshoz utana, megnyugtatott. Olvastam a tajekoztatot de megijedtem :)

Mar csak azert megerte elvinni hoy megnyugtasson :)

2016. ápr. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A 15 hónapos oltás az egyetlen, aminél nem azonnal jelentkeznek az esetleges mellékhatások, hanem egy-két hét után, és a kiütés, mirigyduzzanat előfordulhat. Teljesen normális. Én hétfőn azért megkérdezném legalább telefonon a gyerekorvost, hogy kell-e, lehet-e valamivel kezelni a kiütéseket.
2016. ápr. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Gyerekorvos említette a mellékhatásokat, csak ő 6-8napon mondta. Láza eddig egyáltalán nem volt, csak a kiütésektől ijedtem meg. Tegnap jött ki szerintem elég sok, de ma estére már sokkal halványabbak. Lényeg, hogy akkor ügyeletre nem kell szaladni! Köszönöm szépen
2016. ápr. 30. 22:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Szívesen. :) Örülök,hogy megnyugtattunk :) Picikének jó egészséget kívánok :)
2016. máj. 1. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!