Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hasfájás vagy valami más van...

Hasfájás vagy valami más van a háttérben?

Figyelt kérdés

5 hetes a kislányom és nagyon síros. Hasfájásra gondolunk, mert síráskor teljesen befeszül és rúgkapál. Szinte mindennap csinálja és az a "baj", hogy 3-4 órán keresztül, egyfolytában. Egyik nap is 12 órából 3 órát aludt, a többit végig sírta (üvöltötte..) A problémám az, hogy már mindent kipróbáltunk, hogy mi lenne jó a babának, ami megnyugtatná (ringatás, meleg textilpelus a hasra, stb..)de egyszerűen semmi sem segít neki, vagy ha találunk egy módszert, azt a következő alkalomnál elfelejthetjük és kezdődik minden elölről. Olyan is előfordul, hogy pl hasa fordítom és megnyugszik és örülünk, de pár perc "alvás" után egyik pillanatról a másikra kezdi elölről. Igyekszem türelmes lenni hozzá,de már a sokadik órában és a sokadik napja már nem megy egyszerűen, már kezdek kimerülni idegileg a tétlenségbe és a kétségbe esésbe...

Két hete adok neki BioGaia cseppeket (gyerekorvos ajánlotta), nem sok változást tapasztalok.

Lehet, hogy más is áll a háttérben? Nektek mi vállt be hasfájás ellen? (Hátha van még valami módszer amit nem próbáltam még ki...)

De azért holnap elviszem orvoshoz is.


2016. máj. 5. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Anyatejes vagy tápszeres a baba? Ha anyatejes akkor hagyd el a tejtermékeket, ha tápszeres akkor tápszerváltás segíthet. Ha elhagyod a tejtermékeket akkor is lesz laktóz az anyatejben valahonnan, így a colief csepp vagy lactase comfort csepp is jól jöhet, ami segít lebontani a laktózt.

A széklete egyébként rendben van?

2016. máj. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekünk az Espumisan csepp jött be annak idején.Igaz volt,hogy háromszor is kellett adnom egy nap de azzal elvoltunk.

Nekünk volt,hogy már nem tudtam vele mit csinálni mert mindenhogy sírt a végén teljesen levetkőztettem,levettem még a pelust is és egyszer csak elhallgatott

Jobbat nem tudok.

2016. máj. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Kedves 1. válaszoló!

Anyatejes a baba. Már tejtermékeket sem eszek/iszok, csak reggel 1 dl-t tejes kávénak (3:1) de akkor lemondok inkább erről is. Székletének állaga és színe normális, de van mikor csak este termel, de akkor kiadós mennyiséget.

Köszönöm a tanácsodat, kipróbáljuk.

2016. máj. 5. 20:17
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló!

Kipróbáljuk majd az Espumisant is. Minden baba más, tudom, lehet, hogy neki is ez jön majd be.

Egyébként azt is megfigyeltem már a kislányomon, hogy nem szereti a rugit, mert nagyon izgága és folyton "elmászik" benne, pár napja nadrágot adok neki, zoknival és ez jobban tetszik neki.

2016. máj. 5. 20:23
 5/8 anonim ***** válasza:

6 hetes a kisfiam,szinten nagyon nyugi.egesz nap alig alszik.Nekem a tejem keves,nappal probalom kerulni a tapszert,akar fel-egy orankent is mellre rakom,hatha sikerul felhozni a mennyiseget.de delutanra altalaban mar kell egy adag tapszer mert addigra elfarad nagyon es meg sirosabb.akkor alszik egy nagyot,kozben a cickoim is feltelnek.

Nalatok esetleg nem lehet ilyesmi a hatterben?

Jah es a hordiban is el szokott lenni.sokat nem rakom bele de ha mar nagyon kell valamit csinalnom akkor belerakom,kicsit hintaztatom,elalszik es olyankor is van egy fel ora pihi.

De a kozepso gyerkocnel mikor kicsit hasfajos volt,akkor sokat segitett a torna,fel nyomod a labait aztan le,meg biciklizel a labaival.finoman maszirozd a hasijat.hatha.

Sok sikert es kitartas ;)

2016. máj. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az enyém is 5 hetes, fiú, de tápszeres. Ami nekünk még segít, ha a csatos hordozóba rakom (Liliputi újszülött betéttel), illetve van egy rezgős pihenőszékünk, az is jó.

A kisfiam csak új tápszert kapott, nekünk nem javasolt rá még mást szedni a doktornő.

Ja és amit még üzennék: kitartás! Lesz jobb is!

2016. máj. 6. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves 3. válaszoló!

Ma voltunk az orvosnál és ő azt mondja, hogy sokat eszik és a laktózt nem tudja feldolgozni, ő is csak annyit mondott, hogy érdemes kísérletezni a cseppekkel. Ma vettünk colief cseppeket, remélem ez használni fog neki.

Próbáltuk mi is a masszírozást és a tornát is, de olyankor nagyon vigasztalhatatlan, de igyekszünk mindent bevetni, amit lehet. :)

2016. máj. 6. 14:34
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves 4. válaszoló!

Nekünk is van egy pihenőszékünk és nagyon szeret benne aludni, és ha nyugodt, akkor szívesebben is van ott, mint a kiságyában :)

2016. máj. 6. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!