Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Aki beadat a gyerekének...

Aki beadat a gyerekének mindenféle oltást, az magát is oltatja?

Figyelt kérdés
Pl a "kullancs elleni". Ti felnőttek is oltatjátok magatokat vele?
2016. máj. 20. 09:04
 1/8 anonim ***** válasza:
36%

én nem oltatom magam. mégpedig azért mert nem vagyok kisgyerek/kisbaba.


kullancs ellen ugye nincs oltás, agyvelőgyulladás ellen van, én jó eséllyel legyőzöm, míg a gyerekemre nagyon veszélyes. másik az agyhártya elleni oltás amit egy évesen kapott meg, nem is tudom, hogy az felnőtteknek lehet-e.


ugye a rota is kiesik, mert elmúltam 6 hónapos és a bárányhimlőn is átestem. influenza oltást szoktam magamnak beadatni, viszont a gyerekem nem kaphatja meg az oltást, mert egy olyan autoimmun jellegű betegsége van, amit kifejezetten az influenza hoz elő nála, így oltani se lehet.

én is csak azért oltok, mert gyerekekkel foglalkozom

2016. máj. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Erdőben lakunk, így a kullancs elleni oltás alap felnőttnél, gyereknél egyaránt. Ugyanígy az influenza elleni is. Bárányhimlő ellen a kicsik kaptak, a nagyobbak, meg mi szülők meg már régen túlestünk rajta.
2016. máj. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Hát nézd. Közeli rokonom épp haldoklik a kórházban egy kullancs miatt.

2 hete a világon semmi baja nem volt, aztán rosszul lett, mire kiért a mentő nyakig lebénult, lélegeztetőgépen van. 2 napja nem tér már magához, orvos szerint csak az imádság maratt.

Pár hónapja volt egy kullancsa, most az életéért küzd.

Én beoltattam a gyerekeket és ezután magamat is befogom.

2016. máj. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
*maradt
2016. máj. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Ahogy a tévében is elhangzott, a mai kor embere "steril" körülmények közt él, ezért nem edződik hozzá a szervezete a kullancsokhoz és máshoz, ezért mesterségesen, oltásokkal ismertetik meg a szervezetükkel azokat a veszélyeket. Felsoroltak egy csomó védőoltást amelyek tulajdonképpen ezt csinálják, mesterségesen hozzászoktatják a szervezetet és később a test már önmaga is le tudja küzdeni.

Amúgy én olyan országban akarok gyereket vállalni ahol nem kötelezőek a védőoltások. Felnőttként soha nem oltattam magam és mégis vasegészséges vagyok. Harapta már át kutya a kezem, mart meg trópusokon kígyó, csípett meg idehaza kullancs és mégis majd 90 évesen még utazgatni akarok a világban, bot nélkül ahogy az őseim is tették. De aki a tévében elhangzottakhoz hasonlóan "steril" körülmények közt él, annak tényleg előnyös lehet a mesterséges hozzászoktatás a veszélyekhez, vagyis az oltások.

2016. máj. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
3! ez tényleg nagyon szomorú, de kullancs ellen nincs oltás... ha lebénult, akkor meg valószínű nem agyvelőgyulladása van :(
2016. máj. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kullancs ellenit nálunk mindenki megkapta, még a szüleim is oltva vannak. Bárányhimlőt beadattam volna mindkét gyerekemnek, miután a nagyobbik lányom ovistársa élet halál között lebegett a bárányhimlő szövődménye miatt. Doktornő javaslatára megvártuk a 21 napot, 10. napon pöttyösödni kezdett a lányom, 8 hónapos húga is elkapta. Szerencsére szövődmény nélkül gyógyultak. Influenzát senki sem kapja, azt feleslegesnek tartom.
2016. máj. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen. Kullancs ellen (jó, tudom, nem az ellen van) mindenki oltva van, influenza ellen senki.

A bárányhimlőn még gondolkodom, eddig nem kapta el a fiam, a gyerekorvos azt javasolta, hogy iskolás koráig várjunk vele.

2016. máj. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!