Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ilyen esetben hogyan "könyvelő...

Ilyen esetben hogyan "könyvelődik" a táppénz?

Figyelt kérdés

Nemrég mentem vissza dolgozni, lebetegedett a gyerek. Valami légúti cucc, orvos 6-8 napra tippeli a gyógyulást.

A szüleim (nyugdíjasok) felajánlották, hogy csütörtökön már ide tudnak utazni és átveszik.

Ha péntektől visszamegyek dolgozni, de a gyerek nem megy még bölcsődébe, amíg meg nem gyógyul, akkor a táppénzes papíromra az az időszak kerül csak, amíg itthon voltam, a bölcsődei igazolásra pedig a gyerek teljes itthon töltött ideje?

Vagy a kettőnek egyeznie kell?


2016. máj. 24. 20:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem kell egyeznie.
2016. máj. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a bölcsi nem kötelező. a gyerek annyit hiányzik amennyit csak akarod. sőt, ki is veheted...

az igazolás egy kézzel írt cetli. a tp-e papírt meg gondolom nem kell magyarázni. egyébként a bölcsibe nem azt kell igazolni, hogy miért hiányzott, hanem azt, hogy már egészséges. a többi gyerek védelmére. az idő nem számít

2016. máj. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell egyeznie. Megmondod a gyerekorvosnak, mettől Meddig adja neked a táppénzes papírt, az igazolást meg Úgyis úgy Írja, ahogy a gyerek hiányzott.


Nálunk Férjem vendéglátós tehát vannak hétköznap szabadnapjai, de táppénz nincs. Úgyhogy nálunk már többször volt ilyen, hogy pont itthon volt amikor beteg lett a gyerek, aztán pár nap után én maradtam, de én már táppénzen.

2016. máj. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha az én gyerekem hiányzik a bölcsiből, mindig megkérdezik, hogy táppénzen vagyok vele? Mert azokra a napokra nem kapnak támogatást.
2016. máj. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!