Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Járt már így valaki, mi lehet...

Járt már így valaki, mi lehet a következménye?

Figyelt kérdés
Kisfiam 2 hónaposan és 4 hónaposan is megkapta a prevenar, illetve a DTPa+IPV+HIB oltást. 6 hónaposan viszont már csak egy oltást kellett volna kapnia, a prevenart nem, de azt is beadták harmadszorra is "véletlenül"! :( Az orvos szerint semmi baja nem lesz, de én azért tartok tőle és elég felháborítónak találom, hogy ennyire nem figyelnek oda!
2016. jún. 22. 20:54
 1/7 Eszter76 ***** válasza:

Mivel állandóan csereberélik, hogy melyik oltást mikor kell beadni, azon se lepődnék meg, ha az egyik gyerekorvos egyszer fejbeszúrná magát a tűvel... viccen kívül - 3 gyerekem van, mindegyik máskor és másmilyen oltást kapott - a húgomnak is van 3, más korúak - szerintem a 6 gyerekből egy sem kapta ugyanazokat ugyanolyan sorrendben és ugyanakkor... pedig a legidősebb 12 éves, a legkisebb meg 1.


Mivel az oltás védettséget képez a betegségek ellen, és az oltóanyag legyengített kórokozókból áll, ezért tényleg nem lesz baja a gyereknek, ha még egyszer kap - bár én nem vagyok orvos. Csak logikusan gondolkodva: az ellen a betegség ellen már amúgy is védett és a kórokozók is legyengítettek annyira, hogy csak a szervezet ellenállását váltják ki (ami már amúgy is megvan az előző 2 oltás miatt).


Persze nagyon sajnálatos, hogy szegény gyerkőc kapott egy plusz oltást. :-( Nem kellemes. :-(

Nyilván a doki is figyelmetlen volt, meg az asszisztens is... és megdícsérni sem kell őket - de azért ez nem akkora tragédia.

2016. jún. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak én úgy gondolom, hogy ezekbe az oltásokba sajnos olyan dolgokat is tesznek, amiket nem kellene.... :(
2016. jún. 22. 21:46
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Mert te, mint diplomás gyógyszerész és kutató, tökéletesen tisztában vagy vele, hogy egészen pontosan milyen összetevőkből áll az adott vedooltas és minap, ami teljesen felesleges benne. Akkor hagy kérdezzem már meg, miért nem készítesz saját magad a gyerekednek tuti biztonságos oltast?
2016. jún. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem hagynám annyiban az fix!
2016. jún. 23. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem vagyok vele tisztában, de hogy ilyenkor is valamilyen szinten mérgezik az embereket az tuti. Mint minden más ajánlott védőoltással és gyógyszerekkel!!!!
2016. jún. 23. 06:39
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor ne adasd be. Az ajánlott nem kötelező.
2016. jún. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Amit nem muszáj, nem is szoktam hidd el!!!
2016. jún. 23. 08:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!