Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van itt olyan, aki elkapta a...

Van itt olyan, aki elkapta a pici gyerekétől a háromnapos láz kiütéseit?

Figyelt kérdés

11 hónaposom most esett át rajta, bár csak 1 napig volt lázas szombaton. Másnapra kijöttek a pöttyök, főleg a fenekén, combján és néhány a karján.

2 napja én is nagyon levert voltam, hőemelkedésem volt és fájt a torkom. Ahogy jött, úgy el is múlt, de tegnap megjelentek a kéz és láb ujjaimon ilyen pici pirosas-átlátszós hólyagok. Olyan mint a vízhólyag.

Állítólag ezt a betegséget felnőtt nem kaphatja el, nem is találtam erről fórumot.

A babámnak mintha nem viszketett volna és kicsit más jellegűek voltak a pöttyök, nagyobbak.

Nekem csak a kéz és lábujjaimon vannak, kezemen viszket(elviselhetően), lábamon fájnak ahogy lépek.

Nem vagyok bőrbetegségekre hajlamos, még egy lábgombám se volt soha(kopp-kopp), így fura, hogy pont most lett valami nyavajám mikor a kicsinek.

Járt már valaki így, hogy elkapta ezeket a pöttyöket? Vagy teljesen más lehet és véletlen egybeesés?


2016. júl. 14. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:
A pottyok a szervezet valaszreakcioja, nem lehet elkapni ...
2016. júl. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Igen, értem. Akkor úgy kérdezem, hogy maga a vírus okozhatja az én tüneteimet is? Van itt olyan felnőtt, aki szintén kipöttyösödött valamilyen formában a beteg kisgyereke mellett?
2016. júl. 14. 11:52
 3/6 anonim ***** válasza:

a 3 napos láz nem véletlenül 3 napos láz... 3 napig csillapíthatatlan magas láz, utána pöttyök.

a pöttyök nem ennek a betegségnek a velejárója, hanem sok vírus után megjelennek, a szervezet válaszreakciója, mint ennél a betegségnél is. nem viszketnek, nem fájnak és nem is hólyagosak.


3 napos lázat azért nem kaphatja el felnőtt, mert szinte kizárt, hogy nem esett át rajta gyerekkorában és csak egyszer lehet elkapni :)


abból amit leírtál se neki se neked nem ez a betegségetek volt, neki egy egyszerű vírus, neked meg valami egészen más. az is lehet, hogy napszúrást kaptál a melegben és melegkiütésed lett

2016. júl. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A 3 napos láz nem ilyen: olyankor három napig magas láz van, és utána a főleg törzsön jönnek elő apró piros kiütések, amik nem viszketnek, nem fájnak és nem hólyagosodnak fel.

Amit te leírtál az inkább kéz láb száj betegségnek tűnik. Az is általában lázzal kezdődik, torokfájással és a fenék környékén, száj körül, illetve a legjellemzőbb hogy a kezeken és lábakon jelennek meg hólyagos kiütések, amik többnyire fájdalmasak, feszülnek, esetleg viszketnek (bár ez nem jellemző). Felül fertőzödhet esetleg, akkor más jellegűek is lehetnek.

Ritkán kapja el felnőtttt, de előfordulhat. Nálunk nemrég kapta el mindkét fiam, és sajnos a férjem is, ő 10 napig volt táppénzen miatta, és még most is hámlik a bőre a kezein és a lábain. Utóhatásként néhány köröm is leválhat.

2016. júl. 14. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Csak most olvastam a kérdést, de véletlenül nem kéz-láb-száj betegségetek van?
2016. júl. 17. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a kommenteket! Soha nem hallottam eddig erről a betegségről, pedig ez lesz a ludas.

Kéz-láb ujjaim és az állam úgy viszkettek, azt hittem megőrülök.

Pici nagyon hamar kijött belőle és a száját elkerülte, hál'Istennek, de még mindig látszanak a durvább pöttyei.

Nem tudjátok meddig fertőz ez a nyavaja?

2016. júl. 18. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!