Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kedves anyukák, kissé elvagyok...

Kedves anyukák, kissé elvagyok keseredve már nem tudom higgyek e a háziorvosunknak?

Figyelt kérdés
2 éves lányom holnap lesz egy hete,hogy lázas! Vasárnap kezdödött higabb szeklettel aztán 39 fokos láz amit hetfő hajnalra tudtam neki levinni addig hányt is kétszer! Hivtam korhazat,ügyeletet de a korhaz azt mondta csillapitsam a lázat ök se tudnak vele mit kezdeni,amikor már hanyt is megint telefonáltam akkor már ügyeletre ott azt mondták ha tovvább hány induljunk korházba! Szerencsére nem ugy lett,hétfön h.orvos azt mondta gyulladtnak látja a nyálkahartyát adjak neki nurofent,lactiv babyt és egy homeos gyogyszert irt,de semmit nem segitett büzös a széklete naponta 3× minimum lázas majd 39 fokos,nagyon sokszor fájlalja a hasát,látom rajta mert össze görnyed! Tegnap vissza vittem hogy már pedig valamit tegyünk de azt mondta eltarthat 10 napig vagy akár 2 hétig,hétföig ha még lázas vigyem a gégészetre aztán vissza hozzá! Már kezdek kikészülni ma reggel a vizelete is nagyon szúros szagu volt! Mit gondoltok jól érzem hogy itt nagyobb a baj mint ahogy a h.orvos gondolja?

2016. júl. 16. 12:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
64%

Amig nincs orvosi diplomam gyerekorvos szakvizsgaval, addig nem biralom felul azt, akinek van.

Ha azt mondja ket hetig is eltarhat, akkor hiszek neki.

Itasd, mert a szuros szagu vizelet a koncentraltsag jele.

2016. júl. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%

Igen nagyobb, pedig diplomám sincs. Két gyerekkel jártam ezt végig és mind a kettő infúzión végezte. Ráadásul a homeopátia arról szól, hogy a víz emlékszik arra, hogy mi a gyógymód és ha valaki ezt adja egy hányós-lázas-hasmenéses gyereknek, attól elvenném a diplomát!

Én bevittem mind a kétszer a Lászlóba őket a fertőző gyerekosztályra, és benn is voltak egy hétig.

2016. júl. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
57%

Most, azonnal vinném a sürgősségire, egy vizelet vizsgálatot kellene csinálni neki, de sürgősen.

A leírt panaszok alapján hugyuti gyulladásra gondolok és azzal nem lehet várni.

Egy ekkora gyereknek ha 3 napnál tovább tartó magas láza van, ki kell vizsgálni és gyógyszert kell kapnia. Ez nagyon veszélyes lehet!!!

Ezek után én biztos orvost váltanék.

2016. júl. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Miota kiirtam a kerdest azota telefonálgatok,az eszem megáll kb 6 emberrel beszeltem mire egy azt mondta hogy mindenkepp vigyem be gyermekgyogyasz lássa haladéktalanul!😠😠
2016. júl. 16. 14:55
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
De a lázát ugye ne csllapítod non stop. 39 fokos láz alatt nem szabad csillapítani. Ilyenkor az a legjobb gyógyszer ha lázas. Én 39,5 alatt sose szoktam. Beviheted a kórházba hétfőn, ha gondolod, lehet benttartják, de sok mindent nem tudnsk vele csinálni. Hétvégén nincs értelme bevinni, mert ilyenkor még doki se nagyon néz rá, ez tapasztalat.
2016. júl. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Beutalták a Szent Làszlóba!
2016. júl. 16. 18:52
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

Akkor reméljük, hogy ott kivizsgálják rendesen és sikerül meggyógyítani! Komolyan mondom, az eszem megáll, hogy könyörögni kell, hogy egy beteg 2 évest megnézzenek alaposabban. Ha meg ne adj' Isten komolyabb baj lesz, még te leszel a hibás, hogy mért nem vitted előbb/többször orvoshoz? (Nem rátok értem konkrétan, hanem amúgy.)

Majd megírod, hogy mi lett az eredmény, hogy van a kicsi?

2016. júl. 16. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ami itt van az is valami siralmas,hozzunk lázméröt(szerencsére hoztam) mert nincs elég! Irjunk,számoljunk,szenvedés a pisi levétel legalább is nekünk az volt,na szoval ugy ahogy van katasztrofa ez a rendszer! Orvos fáradt,nyügös szavát nem lehet érteni! Szerencsére az ápolónő nagyon aranyos,segítőkész!
2016. júl. 17. 00:05
 9/12 anonim ***** válasza:
57%

Kedves Kérdező, most már jó kezekben van a lányod, és ez a lényeg!

Most valószínű kicsit betartanak, éreztetik, hogy nem hétvégén este kellene elindulni egy 2 évessel, aki egy hete lázas. De nyugodtan lehet híresztelni a h.orvos nevét, aki egy 2 évesnek egy hét magas láz után placebo bogyót ír fel. Itt a h.orvos nagyot hibázott, én biztos nem mennék hozzá vissza, sőt akit lehet, le is beszélnék hogy oda tartozzon.

Hét közepén már el kellett volna küldenie az orvosnak vérvételre, vizelet és széklet vizsgálatra, hogy kiderüljön vírusról vagy bakteriális fertőzésről van szó. Indokolt lett volna a hosszan tartó magas láza miatt. Mindig tanul az ember...

Te magad is érezted, hogy kellene csinálni valamit, hiszen kiírtad a kérdést. Legközelebb el kell menni egy másik orvoshoz, másik véleményért. Ezt saját tapasztalatból írom.

2016. júl. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
57%
Majd írd meg mi van a kicsivel!
2016. júl. 17. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!