Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mivel kezelhetném kislányom...

Piroska és a farkas kérdése:

Mivel kezelhetném kislányom szemét?

Figyelt kérdés
2,5 évesem pàr napja beteg. Köhög, orra folyik, de làztalan. Orrszívózzuk, kap orrcseppet, euukaliptuszos krémet a hàtàra- mellkasàra, nurofent. Összességében kb végiugvirgonckodja a napot, a kedélye jó, ezért nem vittem dokihoz, ne kapjon ott vmi.komolyabbat. A màsik ok h 30 hetes kismama vagyok és magamat - ill a magzatot - is félteném a durvàbb baciktól. Nadehogy a lényegre térjek, tegnap reggel és ma reggel vmi vàladékozàstól úgy összeragadtak a szemecskéi, h beletelt vaagy 20 percbe mife letisztogattam, azóta időnként sàrgàs vàladék gyűlik össze a szeme sarkàban ill néha tiszta könny is folyik. Kamillàs lemosàst csinàlok, de sajna ha pl tüsszent és nem vagyok elég gyors, szétkeni az arcán ami kijön, plussz gondolom éjjel is, így a szemébe is beledörgöli. Holnap felhívom a dokinénit, h mit javasol, de ha addigis lenne vmi tanàcs, megköszönném.
2016. aug. 28. 18:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Vidd orvoshoz mindenképpen holnap, mielőtt komolyabb baja lesz.

Valószínűleg valamilyen fertőzés okozza, a sárgás váladék legalább is nagyon erre utal. Kap gondolom rá majd kezelést.

És esetleg annyit csinálj, hogy hívd fel az ügyeletet és kérdezd meg, hogy holnapig mivel tudod ezt kezelni, míg orvoshoz mentek. Az a biztos, amit ott mondanak.

2016. aug. 28. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szemcsepp nélkül elég durván elfertőződhet. Ne játssz a látásával, vidd el az orvoshoz, lehetőleg szemészhez is!
2016. aug. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
valszeg kötőhártya gyulladás.Ma is elmehettetek volna az ügyeletre,és írnak fel szemcseppet.De holnap is felírja a doki,nem lesz gáz.A kamillát manapság már nem ajánlják (nem tudom miért) de langyos vizes kendővel lemosgatod neki ha nagyon össze tapad.
2016. aug. 28. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, h kisvàrosban lakunk, itt nincs ügyeletes patika, ràadàsul a férjem most ment el éjszakàs műszakra, tehàt még az sem megy, h egyikünk elmenne a szomszéd nagyvárosba, ha az ügyeletes vmi cseppet javasolna.
2016. aug. 28. 18:17
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Vény nélkülit nem fog javasolni.

Kamilla arra hajlamosnál allergiát válthat ki, azért nem ajánlják már.

2016. aug. 28. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Igazatok van a mai ügyelettel kapcsolatban. Sajnos férjemmel mindketten padlón vagyunk, kollektív lebetegedés van, így kb csak túléltük a napot. Langyos vízzel " folyamatosan" törölgetem a kis szemét, kipirosodva nincs egyébként , mindenesetre reggel első dolgom lesz a doki és a szemcsepp.
2016. aug. 28. 18:22
 7/13 A kérdező kommentje:
Kamillát màr hasznàltam neki egész pici koràban is védőnő javaslatàra, nem vàltott ki allergiàs reakciót.
2016. aug. 28. 18:24
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A kamillát azétt nem javasolják, mert szárít.

Betegség után az én lányomnak is ki szokott jönni kötőhártyagyulladás, (ugyanezek a tünetek) csak receptes szemcsepp segít, magától nem múlik el, de a szemcsepptől nagyon hamar rendbe jön.

2016. aug. 28. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez valószínűleg kötőhártyagyulladás lesz(ahogy már előttem is írták)

Nagyon durván fertőző,úgyhogy mindenképpen orvos,és addig is próbálj meg vigyázni magadra,nehogy elkapd tőle.

Amikor nekem volt,én is kamillával mosogattam a szemem,az sokat segített,de a szemcseppnél nincs jobb gyógyszer erre.

Egyébként a sárga váladék,ami az orrából jön szintén gyanús.Nem fáj neki az arca?(nehogy arcüreg gyulladás legyen belőlle)

Mielőbbi gyógyulást.

2016. aug. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez nagyon durva kötőhártya lesz, ne kamillázd mert kiszáradhat, hiidegvizes zsepi segíteni fog.


Erre Antibiotikum lesz :(

2016. aug. 28. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!