Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Lehet hogy 5 eves kor utan...

Lehet hogy 5 eves kor utan most kiderul hogy autista tunetei vannak valakinek?

Figyelt kérdés

Az ovodaban jeleztek hogy nem fogja meg tarsai kezet amikor sorba kell alni., es inkabb a felnottek tarsasagat keresi. A tarsaival csak ritkabban rovid ideig jatszik.

Neha ga nagyon mesel valamit.... Elakad ismetli az utolso szot szotagot de ezt en jo ha heti 2 szerbtapasztalom.

2 evet jart bolcsibe, ott teljesen jo volt semmit nem vettek eszre. Most masodik evet csinalja oviban es mar tavaly jeleztek menjunk el egy alapitvanyhoz ahol mozgas fejlesztest irtak elo neki. Most elkuldtek nevelesibe is ahol autista tuneteket veltek nalla felfedezni. Szoval 2 hely 2 velemeny.

Lehetnek ezek autiznusra utalo jelek vagy csak idegrendszeri eretlensegevel fugg ossze??? Van vki akine hasonlo orobkema volt.,???


2016. okt. 12. 08:39
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Nálunk pont fordítva volt. Én fedeztem fel a gyerek, hogy más mint, a többiek, miközben az oviban kötötték az ebet a karóhoz, hogy semmi baja.

Sajnos nálunk az a helyzet, hogy ha a nevelők nem írnak szakvéleményt, hogy ajánlott lenne megvizsgálni, akkor a szülő lepattan a nevelési tanácsadóról. Egyszerűen nem foglalkoztak velünk, elintézték azzal, hogy "anyuka fáradt és depressziós".

Aztán 8 éves volt, mikor kiderült, hogy Asperger-szindrómás a gyerek.


Neked azt tudom tanácsolni, hogy lovagold meg ezt a hátszelet, és vidd el tanácsadásra a kicsit. Ártani egészen biztosan nem fog neki, és nem attól lesz autista, ha ott azt mondják. Attól, hogy nem kaptok diagnózist róla, még lehet, hogy fennállhat valamilyen anomália, és ha időben kap támogatást, akár ki is nőheti.

Az egy dolog, hogy egyik helyen ezt mondják, a másikon azt, még az nem számít diagnózisnak, az csak egy vélemény. De érdemes odafigyelni, ha többen is mondják, hogy eltér a gyermek fejlődése a többiekétől.

2016. okt. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%

Nem árt, ha megnézi szakember. De ilyen "nem fogom meg más kezét, nem állok be a sorba" dolog nálam is volt óvódában, iskolában. Gondolom, kiderült volna, ha autista lennék mostanára. Nálam az állt a háttérben, hogy mindig is zsigerileg tiltakoztam a "nyájszellem" ellen. Így kivontam magam minden alól, ahol parancsra kellett beolvadni a tömegbe.


Felnőttként persze önuralommal (pl. munkahelyi események) már más a helyzet, de gyerekként egyszerűen csak sztrájkoltam, ha "most mindenki énekeljen" vagy "sétáljunk úgy, hogy mindenki fogja a társa kezét". Utóbbi esetekben én inkább 3 méterre sétáltam a csoporttal párhuzamosan, de egyedül.

Ráadásul a szüleim gyógypedagógusként dolgoztak, így szakmai rálátásuk is volt az eseteleges eltérésekre. De a deviáns viselkedésen kívül más jelzés nem volt rólam és ők sem látták indokoltnak, hogy bajt keressenek nálam.


Utolsó szótag ismétlése... ez olyan, mint az egészséges, de nagyon fáradt felnőtteknél a dadogás. Magamon és másokon is tapasztaltam, hogy ha nagyon fáradtak vagy extrém izgatottak, néha beleakadnak egy-egy szóba. Sőt, van ténylegesen dadogó barátnőm. Ha vele töltök időt, simán átragad rám és hazaérve a férjem röhög rajtam, hogy még egy órán át dadogok.

2016. okt. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Persze, kiderülhet ilyenkor is. Rólam 30 évesen derült ki, hogy Aspergeres vagyok, utána rájöttem, hogy a fél családom is az valószínűleg, csak nem tudják.

Vidd el valamilyen mozgásfejlesztésre, keresgélj lehetőségeket a nezen, de én nem diagnosztizáltatnám.

Én hálás vagyok a sorsnak, hogy nem voltam ennek tudatában gyerekként. Így is elég nyomorultúl éreztem magam kamaszként.

Teljes életet élek, gyerekeim vannak, akik szintén Asperger gyanusak. Nem fogom hagyni, hogy valaki egy diagnózissal belerondítson a lelkivilágukba. Viszont minden fejlesztést megkapnak.

Ez csak az én véleményem.

2016. okt. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Utolso valaszolonak irom sajnos minket a nevelesi tanacsadobol kukdtek tovabbi vizsgalatra es hivatalbol, tehat kotelezo menni. Ha nem viszem akkor elrendelik stb.

Igen szerintem is csak kicsit mas de o mindenben kesobb erett es lehet tarsas kapcsolatokban is mert foleg azzal van a baj oviban. Allitolag egyedul van foleg.... Es mi van ha o olyan tipusu gyerek szerer egyedul kenni stb.... Meg az a bajuk hogy a felnottek tarsasagat keresi.,ovoneni kezet fogja nem gyerekeket stb., hat nem tom....

Az a baj ha 5 helyre megyek 5 velemeny lesz.... Es aki eldonti ki tudja mennyire tudja. O a hataron van keves enyhe tunettel ...

2016. okt. 12. 10:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Autizmust kizárólag az arra kiképzett személy tud megállapítani és elvetni. Erre vannak speciális diagnosztizáló helyek:

-Autizmus alapítvány

- Csepredő alapítvány

Sote Gyermekpszichiátria

- Vadaskert Kórház

Bethesda gyermekpszichiátria

- Korai fejleztő(3 éves korig)


Ide kéne elmenni, mert a szakértői, ahová küldött a nevtan, nem rendelkezik azokkal a differenciáldiagnosztikai eszközökkel, melyek az autizmus egyes eseteiben kellenek.

Ha bebizonyosodik az autizmus, nagyon fontos lesz a fejlesztés. A diagnózis feljogosít az emelt családira és gyesre is, melyből mindezt finanszírozni tudjátok.

2016. okt. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Emelt csaladi? Gyes? Gyest 3 eves korig kaptunk. Nem tudom. Egyenlore szeretnem ha nem derulne kis semmi. Mar 2 evesen nagyon szepen beszelt es szo nelkul beilleszkedett a bolcsibe. Szerintem semmi baja. Lehet nincs igazam nem tudom.,majd kiderul.
2016. okt. 29. 13:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Gyes a gyermek 10 életévéig tart, ha tartós betegség, fogyatékosság áll fönn. Azt, hogy autista-e, kérlek a szakemberekre bízd.Ott dolgoznak ebben képzett szakemberek, ahol felsoroltam.
2016. okt. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!