Rota elleni oltás?

Figyelt kérdés

aki szerint chip van benne, meg mérgezik direkt a gyerekeket, azt szépen megkérem, hogy ne válaszoljon.


Szóval. Ti beadattátok? Ha igen, miért, ha nem, miért nem?

Én erősen gondolkodom rajta, de mivel elég húzós az ára, feleslegesen nem dobnám ki az ablakon. De ha csak a pénz áll a 'kontra' oldalon, akkor beadatom, szóval értitek :) Ha kell, kifizetem, nem okozna nagy gondot, de ha nem, akkor nem. Milyen mellékhatásai lehetnek, ti mit tapasztaltatok?

Első baba, nincs a közvetlen környezetben gyerek (rokonságban van, 2-3 hetente 1-2 órára találkoznak max), én ugye itthon vagyok vele, a férjem dolgozik, de az ő munkatársai közt sincs olyan, akinek kicsi gyereke van otthon.


Ki mit tett? Oltattatok, vagy sem? Miért?


(biztos van más ilyen kérdés is, de friss válaszok érdekelnek)


2016. okt. 28. 22:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Első két gyerekemet oltattam. Ismeretségi körömben volt olyan gyerek, aki kórházba került kiszáradás miatt gyomorvírus miatt, ennek a kockázatát akartam csökkenteni. Semmilyen mellékhatása nem volt az oltásnak. A harmadik babámnál más gyerekorvosunk volt, aki nem adott be egyszerre két oltást, és mivel a nagyoktól elkapott egy komolyabb felsőlégúti megbetegedést, kicsúsztunk az időből, így ő nem kapta meg. Semmi különbséget nem vettem észre az oltott és nem oltott gyerekem között gyomorfertőzés terén, nem volt többször vagy jobban beteg a pici, aki nem kapta meg. Ráadásul az oltás csak bizonyos életkorig véd. Így most úgy gondolom, ha még egy gyerekünk születne, valószínűleg nem adatnám be.
2016. okt. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

én akárkivel beszélgettem, mindenki ismer olyat, aki a gyerekével ez miatt volt már kórházban. (barátnőim akik már nyák, vagy akikkel együtt szültünk, vagy játszótéri anyukák, mindenki tud ilyen esetről és mindenki fontosnak tartotta beadatni kivétel nélkül)

én alapból beadattam, nem voltam bizonytalan az ilyen infók nélkül sem. amit megtudok, azt megteszek a gyermekemért. megkapta a bárányhimló ellenit is, védőnő, böcsis gondozók is helyeslik, mert szerintük ez már nem az a vírus, mint régen, hogy elkapták és viszlát. sokkal jobban leterheli a gyermeket. az olltás legalább segít abban ha el is kapja, hogy könnyebben zajlik le a betegség.

plusz korán ment bölcsibe és közösségekben cifrábbnál cifrább betegségeket ragasztanak a gyerekemre..

2016. okt. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
*anyák
2016. okt. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
16%

Tesóm az elsőszülött fiának adatta be, olyan beteg lett utána, hogy épp megúszták a kórházat. A másik kettőt nem oltatta be, semmi problémájuk nem volt. Én sem oltattam be a fiam. Eddig nem volt gondunk, pedig elég beteges, krupos, és könnyen belázasodik.


A gyerekorvos itt azt mondta, hogy jó a rota ellen a védőoltás, de van azon kívül még 100 féle ami hasonló tüneteket okoz. Szóval ha attól meg is védi a többi változatot nem tartja távol.

2016. okt. 28. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

férjem húgával is volt ezmiatt anyós kórházba, szóval neki elég testközeli az élménye vele.

Az mennyire gyakori, hogy kibukják? olvasgattam itt a témában, és többen is írták

2016. okt. 28. 23:53
 6/12 anonim ***** válasza:
Én beadattam. Nálunk sem volt gyerek a környezetben de ezt könnyű összeszedni. Semmi mellékhatása nem volt
2016. okt. 29. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
11%

Amúgy teljesen felesleges az oltás én nem adatnám be ,csak pénzkidobás!!!

Nekem 3 gyerek van egyiket se oltatom be semmi méreggel csak ami kötelező!!

Bárhogy ajánlja a doki!!

Azt mondta az influenzára is beadja ingyen csak vigyem el őket a rendelőbe !!

Kell hagyni a saját immunrendszerét kifejlődni!!

Én nem értem a mai világot azt szoktam mondani lassan az élet ellen is oltani fognak!!

2016. okt. 29. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Oltattunk. Még refluxosnál is sikerült elkerülni hogy visszabukja (2 órát tartottuk függőlegesben).

Azóta 3-szor voltunk kórházban más miatt. Mindig volt rotás bent. Elkülönítésig egy légtérben. A kicsi nem kapta el sem, férjem igen.

2016. okt. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
37%
Beadattuk. Semmi mellékhatása nem volt. 4,5 éves már a fiam, a hányós-hasmenéses vírusokat sosem kapja el.
2016. okt. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mi beadatjuk, mert én kiskoromban elkaptam és Édesanyám mesélte, hogy senkinek sem kívánja azt, amit velem akkor átélt a betegség miatt.
2016. okt. 29. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!