Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Megkaphatja hétfőn a 15hós...

Megkaphatja hétfőn a 15hós kötelező védőoltást es a bárányhimlő emlékeztető védőoltást?

Figyelt kérdés

A kisfiam hétvégén beleesett a'3napos láz' betegségbe és ma van masodik napja,hogy kiütéses. Semmi baja, nem lazas, jó az étvágya, közérzete...

Holnap rákérdezek a doktorunktól, de addig is érdekel a meglátásotok.


2016. nov. 30. 22:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Beteg lazas gyereket nem oltunk!!!

Ezt kerheted akkor is ha az orvosod erősködne.

2016. nov. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hetvegen volt csak lazas. Mar hetfon is csak hoemelkedese volt. Az emlitett oltas pedig jovo7 hetfon lenne.. ebben az esetben?
2016. nov. 30. 22:47
 3/9 anonim ***** válasza:
38%

Betegség után nem ajánlott legalább 4 hétig semmilyen oltás. Én mondjuk a 15 hóst se engedném beadatni a bárányhimlő oltással együtt. Már ha az MMR-ről beszélünk. Annak idején Prevenarral együtt akarta beoltani a doktornő az MMR oltással, de nem engedtem és nagyon örülök, hogy ennyire észnél voltam.

MMR oltás után olyan 4 napig nem volt semmi extra, aztán kicsit lázas lett, aztán őrületesen lázas lett. 5 napon keresztül szinte semmit nem aludtunk se éjjel, se nappal. A gyereket nem lehetett letenni kézből, mert üvöltött, tépte a hajunkat, teljes erővel ütött minket, iszonyatosan rosszul volt. A láza nagyon magas volt. 5 nap után már ott tartottunk, hogy együltő helyében elaludt. 8 napi volt lázas, végül bevittük egy CRP vizsgálatra a kórházba, mert a gyerekorvos kitalálta, hogy ez már nem is az oltás, én meg nem akartam hogy feleslegesen antibiotikumozza. A CRP is azt mutatta, hogy vírus okozza, természetesen gondolhatod hogy az oltóvírus. 8. napon megszűnt a láz és a gyerek fokozatosan jobban lett, de az agresszivitása, az hogy teljes erejéből ütött-vert minket, még hetekig megmaradt, aztán leszokott róla. Oltás utáni 20. napon közölte hogy bibis a füle (18 hós volt ekkor), de nem volt más tünet, jól érezte magát. 1 hét múlva derült ki két végigordított éjszaka után (nappal semmi baja nem volt), hogy fülgyulladása lett. Én biztosan tudom, hogy az oltás okozta ezt is, mert 20. nap körül aktiválódik a mumpsz komponens az oltásban és ő épp attól fogva fájlalta a fülét. Hogy emiatt, vagy nem emiatt, nem tudom, de az oltás napja óta pokoli rossz alvó, addig semmi gond nem volt az éjszakai alvásával, azóta nem ritka, hogy éjjel 5-6-szor is fenn van. Eltelt 1 év és mi már roncsok vagyunk az éjszakai ébredései miatt. De jó legyen, ez nem biztos hogy az oltástól van.


A lényeg, iszonyat megterhelő tud lenni az MMR oltás (nem mindenkinek), én nem engedném beadni semmi más oltással egyidőben.

2016. nov. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Nem nem adatnám be. MMR-t amúgy is csak magában. Nem kombinálnám semmivel.

Kislányom MMR után kórházban kötött ki. Persze azt mondták nincs köze az oltáshoz.

2016. nov. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igaz kulfoldon lakom , de itt is nagyjabol ugyanaz az oltasi rend. Itt 3 masikkal egyutt adjak az MMR -t, szerencsere az en babamnak nem lett reakcioja, viszont a baratnome 3 hetig korhazban volt miatta. Es igen, 2-3 het utan ad tuneteket.


Kerdezo , szerintem hivd fel a dokit, hogy halasztod az oltast.

(Egyebkent evekig is halaszthato - kronikus beteg kisgyerekek sokszor 4-5 evesen kapjak meg az elsoket )

2016. dec. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az a bunkó paraszt aki lepontozott legyen szíves indokolja meg mi baja van a hozzászólásommal!
2016. dec. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek. Hát rendesen lesokkolódtam azon,amiket írtatok 😱

Beszéltem a dokinkkal, hétfőn megvizsgálja,aztán megbeszéljük a továbbiakat.

Mentek a zöld kezek! ((A lepontozást én sem értem🙄🤔))

2016. dec. 2. 00:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Azon a hétfőn az orvos jónak látta oltani, vagy el kellett halasztani? Lett valami reakció az oltás után?
2017. jan. 31. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Megkapta. Egybe. Semmi nem volt. Lazas sem lett. Par pötty lett kb 1het utan, ami az oltás mellekhatasa. De az sem volt számottevő. Megúsztuk :)
2017. jan. 31. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!