Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Valakinek a babájának volt...

Valakinek a babájának volt már valami vírustól, vagy bármitől hetekig tartó hasmenése? Részletek lent, már nagyon kétségbe vagyok esve.

Figyelt kérdés
Kisfiam most 7 és fél hónapos, hat hónapos volt, amikor beteg lett, folyt az orra, köhögött. Kapott rá antibiotikumot, közben szépen jöttek a fogacskák is. Meg is gyógyult, de utána jelentkezett erős hasfájás és hasmenés. Ismét adtam neki probiotikumot az orvos javaslatára, hogy az antibiotikum utóhatása lehet. Három napig jól is volt, utána a 6. fogacskája kezdett el kibújni, újra kezdődött ezzel egy időben a hasmenése is. Mikor áttört a foga, akkor úgy gondoltam végre megoldódik, de nem így történt, még rá 5 napra is ment a hasa, meg fájt is neki, így ekkor elvittem az orvoshoz. Javasolta a probiotikumot, folyadékpótlást, nem eszik azóta a tápszeren kívül tejeset, vagy megterhelőt, kapott görcsoldót. Mégsem javul a dolog. Összességében már lassan 3 hete megy a hasa. Holnap viszem vissza az orvoshoz, gondolom most már el lesz küldve a székletminta kivizsgálásra. Mitől lehet ez? Nagy baj lehet, vagy előfordul ilyen? Bocsi hogy hosszú lett, köszi ha olvastad, ha még válaszolsz is azt pláne! :)

2016. dec. 11. 19:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Az én lányom kb. 1éves volt amikor a Sumamed után ment a hasa. Probiotikumot kapott gyógyszer szedése alatt. Összesen 4hónapig ment a hasa napi 4szer,fogyni nem fogyott. Gasztrora lettünk küldve,de mire időpontot kaptunk az volt 3 hónap. Kiderült a gyógyszer tönkretette a bélflórát és tejérzékeny lett. 1,5 évig diétázott, minden rendben,már 8 éves😃. Amire nagyon nehezen jöttünk rá,hogy a legtöbb bélflóra javítóban van tejszármazék. Protexin restore a legjobb,de nem tudom hány éves kortól adható. Bocsi, 2éves volt. Kitartás,tudom min mész keresztül. Nem lesz semmi baj😃
2016. dec. 11. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szia! :O Úristen ez nagyon durva. Akkor egyszer kapott antibiotikumot, remélem nem lesz ilyen következménye :/ A tápszerek is mind tejalapúak, meg nagyon nehéz kikerülni, hogy tejeset egyen :S Neked evett még tápszert utána? Van ami nem tejalapú?
2016. dec. 11. 20:32
 3/13 anonim ***** válasza:
21%
Jézusom. Ilyen picit minek tömnek antibitikummal egy kis megfázás miatt?
2016. dec. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szia. A gasztrón írnak fel tejmentes tápszert ( a lányomnak nem ízlett,anno rossz íze volt). A másik amit kapott sinlac. Nagyon szerette😃, igaz nem lehetett inni,olyan, mint a tejbegríz. Az utolsó válaszolonak : azért kapott antibiotikumot, mert felülfertöződött és nagyon beteg volt. Gondolom a kérdező is így járt. Azóta is szedett már a lányom antibiotikumot mikor szükség volt rá, nem volt semmi baj. A Sumamedet nem bírja,azt nem is szedi azóta sem.
2016. dec. 12. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Igen, azért kaptuk, mert felülfertőződött, de így utólag még egyszer nem adnék neki az tuti. Innentől ha lehet elkerülöm az antibiotikum minden formáját (kivéve, ha muszáj lesz valami betegség miatt). Úgy néz ki be kell feküdni a kórházba fertőző részlegre (bár széklet nem lett nézve). Nem tudom fertőzés e, de nekem a gyógyszer miatt gyanúsabb..:/ Nem lenne jó ez a tortúra, ha "csak" a bélflórája borult fel és diétával kezelhető. A héten kiderül mi lesz. Hálistennek eszik/iszik, jól viseli még.
2016. dec. 12. 18:59
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem vagyok orvos,de simán lehet a gyógyszertől. Mikor kell befeküdnötök? Majd,ha lesz időd megírod mit mondtak? Kitartást és jobbulást!
2016. dec. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Persze, megírom mindenképp. Mivel én nem vagyok jelenleg jól, de Levi közérzete, étvágya rendben van, így még most nem megyünk be. Most kap olyan tápszert, ami tejmentes, ettől (vagy kitudja..) javult mára, jóval kevesebb a kakis pelus! :) Hátha meggyógyul, mire be kéne menni.
2016. dec. 13. 15:17
 8/13 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki a diéta meghozta a hatását. Pár napja csak tejmentes tápszert kapott, gyümölcsöt sem (!). Így a hozzátáplálást visszavetettem pár héttel is akár, viszont ma már nem híg a széklete és csak 2 volt eddig. Amikor a kérdést kiírtam már 6 pelusnál jártuk fél egyig. Nem tudom meddig kell ezt betartani, remélem hamar rendbe jönnek a dolgok, kap probiotikumot is. Remélem nem lesz semmire érzékeny, mert ezelőtt nem volt gond sem a tejjel, sem a gyümölcsökkel. Még megírom majd, hogy hogy alakult a dolog. Ja és ezek után az antibiotikum végső utáni megoldás, minden mást el fogok követni a gyógyulásért! Köszi szépen a tanácsokat és a válaszokat.
2016. dec. 15. 12:28
 9/13 anonim ***** válasza:
Szia. Örülök a jó híreknek,szerintem a diéta lesz a megoldás. Nekünk 1 év diéta után volt terhelés és nem volt semmi gond utána😃. Biztosan hasonló lesz nálatok is. Várom majd a híreket😃,kellemes Karácsonyt Nektek.
2016. dec. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Idegileg kivagyok.. Tesójától elkapott egy erős megfázást, de olyan szinten, hogy majdnem kórház lett a vége, mert hurutosan köhögött. Muszáj volt antibiotikum megint, hogy nehogy befulladjon. Most megint ott tartunk, ahol eddig tartottunk, csak ha lehet még rosszabb a helyzet, hiába antibiotikum, diéta..... olyan szinten szeles és fáj a hasa, hogy már teljesen kivagyok. Alvás se nagyon van így :(((
2016. dec. 28. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!