Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha ma hányt, meg ment a...

Ha ma hányt, meg ment a kisfiamnak a hasa, akkor mondjuk le holnap, a vasárnapi szülinapi bulit?

Figyelt kérdés
Keresztlanyomnak ( 3 éves) tartják vasárnap a szülinapi buliját, mondjuk le? Van egy 3 hónapos testvére is. Nem szertném ha tőlünk bármit is elkapnának. Viszont kislányomnak is ment a hasa hétfőn meg lázas volt, de másnap semmi baja nem volt, és Ő mondjuk nem hányt... Mit csináljunk. Mindig le kell mondanunk mindent, mert mindig akkor betegek ha vki szervez vmit. :-(
2017. jan. 13. 22:28
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát...én azért nem kockáztatnék, a pici baba miatt.De ha úgy gondolod, még várd meg a szombati napot, hogy érzi magát a kisfiad. De ha nem változik, akkor a kisfiad sem fogja jól érezni magát betegen.

Meg van olyan anyuka, aki jobbik esetben csak szemmel ver, ha betegen viszed a gyereke közelébe a te gyerekedet. (én nem ilyen vagyok. :-))

2017. jan. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Várd meg a holnap estét, ha már nem lesz láza a lányodnak, és nem fog hányni stb., akkor szerintem mehettek. Ha még lesznek tünetek, akkor meg egyértelmű.

(Holnap azért könnyű kaját adjál neki, semmi tejterméket és semmi zsírosat/olajosat.)

2017. jan. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ja, bocs, összekevertem. A kisfiad beteg most.

2.

2017. jan. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2-es, a kisfiáról kérdezett, nem a lányáról...
2017. jan. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
En lemondanam...nekem 38 hetes terhesen elkerulhetetlen volt,hogy elkapjam a gyerekeimtol( a nagylany egyszer hányt csak,amugy semmi baja nem volt,tole kapta el mindenki,2-3 nappal később az egész csalad,mint a lakodalmas kutya...)de halat adtam az égnek,hogy nem szülés után hozták haza..szóval nektek sajnos,de semmikepp nem mennek a harom honapos közelébe a helyetekben még legalabb egy hetig.
2017. jan. 13. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mond le,ez egyértelmű.

Járvány van.

Nálunk az egész család elkapta,mindenki hányt,hasmenése volt.

Anyukám iskolában dolgozik,ott szintén rengeteg hiányzó van ilyen tünetekkel,sőt egy kisgyerek pont órán lett rosszul és ő is hányt.

Semmiképpen ne vidd el,az egy dolog,hogy ő már nem fertőz annyira,bennetek viszont még lappanghat a vírus,akár egy hétig is és ti is meg tudtok fertőzni bárkit.

Azt még hozzátenném,hogy a háziorvosunk mesélte,hogy a kórházunkba is több beteg van ilyen tünetekkel,kiszáradás miatt.

Ezt most komolyan kell venni.

2017. jan. 14. 04:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mondd le.

Nalunk egy egyszeru hasmenes utan sem lehet kozossegbe vinni a gyereket 48 oran at, akkor sem, ha szinte biztos, hogy valamilyen eteltol volt pl es nem virus.

Hanyas-hasmenes kombinal virusos idoszakban foleg nem lehet.

Az en felelossegem, ha masok koze kuldom az esetleges fertozo gyereket, az en lelkiismeretem ezt nem birja el.

Ismeros, barati gyereket, 3 honapis csecsemot pedig foleg nem kockaztatnek.

Az a korrekt, ha lemondod.

2017. jan. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább mondjátok le. A fiad még valószínűleg fertőz, és bennetek is lappanghat a vírus.

Nekünk 3 gyerekünk van, nővéreméknél, sógoromaiméknál is 3-3 van, barátnőimnél is 2-2. Ennyi gyereknél, amíg kicsik nagyon ritkán fordul elő, hogy egy se beteg. Így egymáshoz - megbeszélés alapján - megyünk úgy is, hogy beteg az egyik gyerek, és igen, van hogy megfertőzzük egymást, de ezt kölcsönösen bevállaljuk a találkozás érdekében. Viszont a 3 hónapos baba még elég pici ahhoz, hogy kockáztassatok.

2017. jan. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Mondtam hogy nem megyünk, nehogy megfertőzzük Őket. De sógornőm szerette volna ha megyünk, ha jobban van a fiam. Igazából jobban van, közérzete jó, de a széklete még ma is híg volt. Sógornőmék is taknyosak.
2017. jan. 15. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!