Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Vasárnap óta a lányomnak (5)...

Vasárnap óta a lányomnak (5) láza volt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Hétfőn kaptunk antibiotikumot, mert piros volt a doki szerint a torka. Aznap megkapta az első adagot. Kedden kapott még egyet a másodikat kihányta. Az nap csak hőemelkedés volt. Szerdán megint belázasodott elkezdett szárazon köhögni. Visszavittem a dokihoz. Megint futólag megnézte a torkát azt mondta még mindig piros és felírt még egy doboz antibiotikumot. Oké. Csütörtökön tiszta láz volt ugyanúgy. Pénteken már magánorvoshoz vittem. Azt mondta ez még belefér hogy lázas meg a hőemelkedés, a torka már nem piros és valami influenza szerű a betegség. Csak elhúzódó. Tegnap már csak 37,2 volt nem. Is adtam rá semmit magától elmúlt éjjel. Ha hétvégén megint előjön a láz akkor hétfőn labor. Nektek volt már ilyen sok ideig lázas a gyerek?

2017. febr. 4. 11:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Végig szedtétek az antibiotikumot?

Volt 6 napig lázas a fiam de akkor tüsszös mandula gyulladása volt.

2017. febr. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Beadtad rendszeres az antibiotikumot úgy,a hogy előírták? Mindet megkapta pontosan? Eltekintve természetesen a kihányt adagtól!
2017. febr. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Ha influenza akkor miert irt fel neki antibiotikumot???
2017. febr. 4. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Persze szedte rendesen. Nem tudom mért írtak neki gyógyszert. A magándoki mondta hogy ez influenza lehet. Az a baj,hogy nem ő vizsgálta először.
2017. febr. 4. 13:09
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha influenza, akkor baromi hulye a doki hogy meg le is gyengitette szegeny inmundrendszeret az antibiotikummal. Influenza jarvany van, 4-5 napos laz eleg gyakori, a javaslat szerint csak a magas lazat kell csillapitani. A szervezet elobb utobb legyozi a virust, te abban tudsz segiteni hogy csillapitod a lazat, vitaminozod, sok folyadekot adsz neki, inhalaltok, stb.
2017. febr. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Csak az az idegesítő,hogy egy ilyen beteg gyereket magánorvoshoz kell vinni. A körzeti orvos a hányás hasmenéssle múltkor kiküldött minket a rendelőből,mert ő nem akarja elkapni. Nem normális komolyan.
2017. febr. 4. 14:06
 7/8 anonim ***** válasza:

Az antibiotikum nem gyengíti az immunrendszert. Persze, ha sokszor kapja a gyerek, akkor igen, mert nem küzd meg a kórokozókkal, de egy alkalommal, nagyon lázas gyereknél még influenza esetében is indokolt lehet az alkalmazása, a szövődmények elkerülése miatt. Itt látatlanba senki ne fogja megmondani, mit látott a gyereken az orvos az első vizsgálatkor(látott-e egyáltalán valamit vagy nem), tehát nem lehet megítélni, hogy indokolt volt-e az antibiotikum alkalmazás vagy nem. Ha influenzás volt, akkor az antibiotikum ellenére magas marad a láz, ez természetes, az antibiotikum legfeljebb a szövődmények megelőzésére szolgál.


Az eredeti kérdésre válaszolva: az én gyerekem 8 évesen 5 napig volt 40 fok feletti lázzal, csak hűtőfürdővel lehetett levinni a lázát (lázcsillapítókra allergiás), borzasztó volt. De egy csapásra elmúlt a láz a 6. napon. 12 éves kora óta már nem betegeskedik.

Kitartás!

2017. febr. 4. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok?
2017. febr. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!