Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Rotavirus elleni oltasrol...

Rotavirus elleni oltasrol irnatok tapasztalatokat?

Figyelt kérdés

8 hos a fiam, mar nagyon keso beadatni?

Oltas mellett is elkaphatja a virust?

Ha beoltattatok , utana volt-e mellekhatasa?


2017. febr. 4. 12:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Már lekéstetek róla. 6 hónapos korig kellett volna megkapnia a 2 oltásból álló sorozatot.
2017. febr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
...es miert is nem vilagositottak engem jobban fel a kedves dr.nenik?????vagy hat igaz, kutakodjak utana, ha erdekel :((((((
2017. febr. 4. 13:13
 3/10 anonim ***** válasza:
A védőnődet szidd! Az ő kötelessége tájékoztatni a kötelező és választható oltásokról.
2017. febr. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
32%
igen már késő, főleg,hogy az egyiket kétszerre,a másodikat háromszorra kell beadni. Nem kötelessége szerinteme minden egyes oltást mondani,végül is ha jár hozzá 200 gyereek,és van mondjuk 18 féle nem kötelező oltás (rota,influenza,agyhártya,bárányhimlő stb) most mindenkinek mindet sorolja fel? Érdemes megkérdezni az orvost időnként,hogy van-e olyan oltás amit ajánl,és időszerű lenne beadni,de nem fogja tudni fejbentartani kinek mit mondott úgysem. Elvileg nem valószínű,hogy elkapja,ha mégis akkor enyhe lefolyású lesz. Nekem most fogja a 3.rotarixet kapni,ő eléggé ordított az utána következő napon,de szerintem a benne levő laktóz miatt (sem azt,sem a tejfehérjét nem bírja)
2017. febr. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%

Nézd, mindenkinek a saját döntése, hogy mit adat be a gyerekének, de igazából sokat nem veszítettél vele.

Nekünk a gyerekorvos azt mondta, mikor rákérdeztünk erre, hogy érdemes-e beadatni, hogy gyakorlatilag ezen kívül még számtalan más hányós-hasmenéses vírus létezik, aminek ugyanúgy lehet durva lefolyása, amivel ugyanúgy kórházba kerülhet, vagyis ha ez ellen be is oltatjuk, a másikakat ugyanúgy elkaphatja és ugyanúgy jár a gyerek.

A lényeg, hogy ilyenkor a folyadékpótlásra kell figyelni, mert abból lehet nagy baj.

Így mi nem adattuk végül is be, ha volt is ilyen jellegű betegsége, akkor nagyon odafigyeltünk a folyadékpótlásra és soha nem került emiatt kórházba, sőt, 2-3 nap alatt át is ment rajta az ilyen betegség. Most már 6 éves is elmúlt.

De egyébként ma már az internet világában ha keresgélsz és beírod, hogy mik a kötelező és mik az ajánlott oltások, akkor ha nem is mondják, utána tudsz nézni a dolgoknak.

2017. febr. 4. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

egyik ismerosom epp most van a kislanayaval a korhazban, azt mondja be volt oltva es megis alig ertek be a korhazba, olyan allapotba kerult egyik orarol a masikra


tehat akkor nem feltetlenul ved az oltas?

2017. febr. 4. 13:30
 7/10 anonim ***** válasza:

Késő, igen. Amúgy már fölösleges is lenne lassan, inkább pici csecsemőkre veszélyes. Nálunk a nem kötelező oltásokról nem adnak prospektust, meg semmit. Kérdeztem egyszer a védőnőt, azt mondta, nem ajánlhatnak nem kötelező oltásokat. Barátnőmék másik helyen ezzel szemben kaptak kis tájékoztatót az elérhető oltásokról, mi ellen véd, mikor kell beadni,stb.


Rotát én nem adattam be, mert nincs nagytesó, plusz nem szövődményes betegség, "csak" kiszáradás veszélye van, de ez bármelyik hányós-hasmenős vírusra igaz. Van érv pro és kontra is, aki benyalta és enyhébben folyt le az oltás miatt a betegség, nyilván mellette van. Ismerősök beadatták, pár hét múlva egy olyan rota törzzsel került kórházba a gyerek, ami ellen pont nem véd... Ha nálunk lesz második és már ovis lesz a nagy, akkor lehet beadatjuk.


Az agyhártyagyulladás ellenit viszont beadattuk, a C-t és a D-t is. Az is úgy ment, hogy nekem kellett megmondani, milyen vakcinát írjon (C-re több gyártmány van), annyira nem vállalják a felelősséget. No comment... Szóval nálunk is magadnak kell autodidakta módon felkészülni az oltásokból, vicc amúgy... 😑

2017. febr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
*B elleni oltást akartam írni, D nincs is.
2017. febr. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Igazából a lényeget már leírták, h nem adathatod be. 6-24.hétig kell.

Amúgy érdemes és nem volt mellékhatás. De semmi nem fog történni hogy nem adattad be:) de most már ha senki nem tájékoztat semmiről akkor nézz utána a neten.. A google a te barátod is;)

2017. febr. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

koszonom szepen a valaszokat

igen, tudtam, hogy van ez az oltas, de en, kis naiv, azt hittem o majd figyelmeztet, hogy most ha akarja beadathatja...

igy jartunk, hatha minden rendben lesz, es akkor, jobb igy....

2017. febr. 4. 18:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!