Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mi történik most velünk? Ki...

Mi történik most velünk? Ki érti ezt?

Figyelt kérdés

Február elején fiam össze szedett az oviban egy bacit. Nem volt tünet csak enyhe piros torok és hoemelkedes. Erre a dr már adta is az ab-ot.

Beszedte majd ment 4 napot oviba és lázas lett,köhögött orra folyt. A dr újra ab-ot adott,meg köptetőt. Elfogyott az ab mentünk vissza ellenőrzésre de megállapította h arcureggyulladasa van igy irt fel még egy db ab-ot. Ezt is beszedte. Ja de közben panaszkodott a fülére,kapott bele tetranos gézcsikot. Orr folyas,köhögés elmúlt. Vissza mentünk ellenőrzésre és mindent rendben találtak. Ez egy hete volt. Most hétvégén viszont panaszkodik h nem hall. De észre is vehető,mert hangosabban kell hozzá szólni,a tvt is hangositja fel. Ma elvittem újra fülészetre és mondta a dr h be van neki dugulva a füle. Mondtam neki h fekvő helyzetben köhécsel illetve h olyan mintha el lenne dugulva az orra de nem jön belőle semmi. Este is tátott szájjal alszik. Megnézte a torkát és mondta h sárga valadek csorog neki le. Vett kenetet de majd csak pénteken lesz eredmény. De már mondta is h erre biztos kell majd ab.

Forrongok h ha már egyszer jól volt akkor most mi ez megint? Közösségben nem volt. Egy hete hagyta abba a zinnatot.

Amúgy november óta 3* fájt a füle,ha nem fáj neki akkor eldugul. De a hallasara csak most az egyszer panaszkodott. Nagyon félek.....és aggódom.

Tönkre teszik ezzel a sok ab-al. Miért nem gyógyul már meg rendesen?


2017. febr. 20. 14:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

az én kislányomnak de mondom csak az enyémnek mikor nem hallott rendesen elvittem fül-orr-gégészetre és kiderült hogy fülkürt hurutja volt.az egyik fülére süketebb volt mint gondoltam. neki is volt láza stb stb..ó és ha már ott vagyunk akkor nézzük meg az orrmanduláját.. jó nagy volt neki.. igy ki kellett vetetni.. utána minden panasza megszünt.. nekünk volt hogy 1 hét alatt 1 üveg orrcsepp elment mikor megvolt fázva. az állandó antibiotikum kúra meg nem tesz jót neki szerintem de ha muszáj muszáj csak hát lefog gyengülni az immunja.

szóval szerintem menjetek el akár a fülészetre is...

2017. febr. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Váltsatok olyan orvosra, aki csak akkor ír fel ab-t, ha nagyon muszáj, és enyhébb kezelési módokat is ismer. Így sosem lesz vége a fertőzés-AB-fülproblémák ördögi körnek.

Probiotikumot szedjen a fiad pár hétig.

2017. febr. 20. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Fülészeten voltunk!


Most szedett be egy protexin kurat.


Ki vagyok teljesen.

Már mindenféle rossz megfordul a fejemben,nehogy sokkal nagyobb baj legyen.

2017. febr. 20. 14:48
 4/19 anonim ***** válasza:
és a fülészeten mit mondtak?..
2017. febr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
34%
Nyugodtan mondjátok ha nincs igazam, mert szerencsére nagyon gyakorlatlan vagyok antibiotikum kérdésben. De azt ab-ot nem tíz napig kell szedni folyamatosan? Ha igen akkor ti 20-ig hogy tudtatok két adagot beszedni közben szünettel , és már egy hete?
2017. febr. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

A fülészeten azt mondták h be van dugulva a füle. Ott vettem garattörlést is.


Egy hete hagyta abba a zinnatot.

Nem tíz napig.szedte őket hanem elsőt 7 napig majd 4 nap szünet (ekkor volt oviban)

Utána az aktil duot megint 7 napig.na ott nem volt szünet mert ahogy elfogyott másnap kezdte a zinnatot.

2017. febr. 20. 14:54
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

utolsónak !

attól függ milyen antibiotikum. sok féle van kortól súlytol betegségtől függően van tabletta, van szirup. 3 naptól 10 napig terjedően ..

2017. febr. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
amugy meg az aktil duó nem mindenkinek hat.. sok szülőtől hallottam hogy semmit nem használt a gyerkőcének. a dokik imádják ezt felirni azt hiszik minden légúti meg virusra jó......
2017. febr. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Virusra alapból nem jó az anti.


Amúgy erről meg eszembe jutott h végül kiderült h az elso ab-ot virusra adta a drno. De első megítélése az volt h baci.

2017. febr. 20. 14:59
 10/19 anonim ***** válasza:
vmilyen vitamint szed?
2017. febr. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!