Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogy lehet, hogy 5 évesem...

Hogy lehet, hogy 5 évesem homloka tűzforró, fürdés közben reszket és a digitális lázmérő hónaljban 36,8-at mutat?

Figyelt kérdés
Másik szintén digitálissal is hasonlót mértem.
2017. márc. 3. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Rossz a mérő. Próálj másikat.
2017. márc. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
30%
Lehet, hogy alacsonyabb az alaphője, ezért a láza is alacsonyabb. Ha lázas, megvannak a tünetei, akkor ne azzal foglalkozz, mit mutat a hőmérő. Viszont arra figyelj oda, hogy ne legyen neki túl magas, tehát kezdd el priznicezni/hűtőfürdőzni, legutolsó esetben gyógyszeres lázcsillapítás szükséges.
2017. márc. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
De nem csak csipogásig tartod bent? Digitalisnak kell 3-5 perc, hogy valós eredményt mutasson.
2017. márc. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Csipogástól még tovább mérd.
2017. márc. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Csipogásig szoktam bent tartani,de akkor ez lehet a gond.azóta adtam neki algoflex szirupot mert érezhető volt,hogy igenis lázas.mégegyszer köszönöm mindenkinek.
2017. márc. 3. 22:35
 6/11 anonim ***** válasza:
13%
Mérd meg végbélben és kiderül. Lázcsillapítót felejtsd el ha nincsenek fájdalmai.
2017. márc. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Amiket digitális lázmérőket én használtam eddig, azoknak a leírásában szerepelt, hogy a csipogás csak vegbelben történő mérés esetén mérvadó, hónaljban történő meresnel x percig kell benntartani. Volt olyan, amelyik 10 percet írt.

De azért köszönöm a lepontozást. Biztos a magasabb alaphős válasz jobb...

2017. márc. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
47%
Igenis lehet alacsonyabb az alaphő, akár 35 fok is. Ritka, de létező jelenség. :)
2017. márc. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a digitális mérők sokszor nem a valós hőmérsékletet mutatták. Áttértünk a hagyományos higanyosra. Azzal elég egyszer megmèrni, jó az érték.
2017. márc. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én mindenkinek zöldet adtam.köszönöm
2017. márc. 4. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!