Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogyan zajlik 2 év alatti (20...

Hogyan zajlik 2 év alatti (20 hónapos) gyermeknél a neurológiai vizsgálat?

Figyelt kérdés
Kaptunk beutalót beszédfejlődés elmaradása miatt, és kíváncsi lennék, mit csinálnak ott.
2017. ápr. 11. 08:03
 1/6 anonim ***** válasza:
38%

Kb 20 perc. Az elején kikérdeznek téged a szülés/terhesség körülményeiről, közben figyeli a gyerek játékát az orvos. Majd rátérnek a furcsa dolgokra, rákérdeznek egy csomó mindenre, hogy csinálja e a gyerek. Utána az a gyereket vetkőztetni kell, megvizsgálják a testét, hogy van e valami eltérés. A lányomnak pl le van nőve a haja, nem is tudtam, hogy létezik ilyesmi.

Megvizsgálják a reflexeit is, a hallását, és kb 2 perc játékba bevonható e a gyerek.


Igazából semmi extra.


A végén elmondják, hogy utalhatna EEG re vagy genetikai vizsgálatra, de nem teszi, mert szerinte felesleges. Ha van javaslata azt ráírja a papírra, pl közösségbe vitele javasolt. Ha megállapított valamit, akkor azt is ráírja.

2017. ápr. 11. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igazából beszél ő, mond pár szót, meg halandzsázik. Gondolom, valamit rá kellett írni a papírra. Én 2,5 éves koromig nem akartam beszélni, szóval nem aggódom, meg nem érzem, hogy baj lenne. Csak pl. ha én hívom labdázni és nem akar, akkor tesz rám, otthagy stb. Amúgy ha van kedve, hozza a labdát. Szóval ő azzal játszik, amivel ő akar, és nagyon rafkós gyerek, ha kérnek tőle valamit és nem csinálja, még mellé ki is neveti az illetőt.
2017. ápr. 11. 08:21
 3/6 A kérdező kommentje:
Az milyen, hogy le van nőve a haja? Soha nem hallottam ilyenről. Köszönöm a válaszod! És hallásvizsgálatra is kaptunk beutalót, az szerintem előbb lesz.
2017. ápr. 11. 08:24
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem ilyen komoly hallásvizsgálat, csak csipogtatott egy játékot különböző irányból és figyelte, hogy odafordul e a gyerek.


Nem muszáj ráírni a papírra semmit, mi többször is voltunk, elsőre csak az került rá, hogy közösségbe vitele javasolt.


A nyaka tetején végződik a hajvonala, nem a koponyája alján. Általában ez néhány más tünettel utalhat valamire, de abban maradtunk, hogy rövid a nyaka, mert más gond nem volt.

2017. ápr. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi 10 hossal voltunk,igaz mas miatt(elfelejtett levegot venni,abban az idoben eleg gyakran.elszurkult,fennakadtak a szemei,elernyedt)

Ahogy valaki irta.kerdesek,aztan gyerek vizsgalata,figyeli kozben vegig az orvos.

Nalunk sem akartak egybol EEG-t csinalni,de mivel a vizsgalat utan is elofordult,igy nagynehez elkuldtek.az kb 20 perc volt,azzal egyutt,mig felszenvedtek a fejere az erzekeloket.kozben jatszott az olemben.eszre sem vette az egeszet.

Amigy a legnagyobb gyerkoc nalunk sem beszelt erthetoen 20 hosan par szo kivetele nelkul(vau,aja,apa,tutu,nino.ilyeneket mondott)

De nem kuldtek sehova.mire ovodaba ment szepen beszelt.olyan 22-23 hos koraban hirtelen elkezdett naprol,napra egyre tobb es tobb szot hasznalni.

2017. ápr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jobb félni, mint megijedni alapon elviszem azért, inkább mondják, hogy semmi baja... Köszönöm a válaszokat!
2017. ápr. 12. 06:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!