Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások

A kérdés

Náthás lett a lányom. Még nem köhög. Adjak neki valamilyen gyógyszert? Sinuprent van itthon.

04-21 13:51  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
1 2
Gyermekorvost hivd fel! Ha egy gyerek beteg, az orvos valaszoljon, ne ki tudja milyen idegen a gyakorirol. Foleg, hogy az orvosotok legalabb azt tudja, a gyereked 5 honapos, vagy 6 eves.....

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/13Időpont 04-21 13:53 Privát üzenet
mindemellett amit az első ír - ha nincs hozzá pl telefonszám és a mai rendelésnek vége és csak holnap délután rendel - akkor szerintem ne adj. ugyanaz homeopátiás, de alkoholt tartalmaz tudtommal, szerintem felesleges egyenlőre. szívd az orrát, az a lényeg hogy ürüljön neki.

A válasz 25%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/13Időpont 04-21 14:06 Privát üzenet
Nem tudjuk mennyi idős, de én nem adnék.
Ha kell szívnám az orrát, kapna c vitamint, aztán majd meglátjuk mi lesz belőle.

A válaszíró 81%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/13Időpont 04-21 14:07 Privát üzenet
Én ha elmondom a véleményem , mindig az ár ellen megyek.
De én azt mondom hogy felesleges minden kis megfázás , kis taknyosságra gyógyszert szedni. A szervezetnek van egy immun rendszere, ami nagyon sok féle betegséget ki tud gyógyitani, ellenállóvá tudja a szervezetet tenni. Minél hamarabb és többször rászoktatják a gyógyszerre a szervezetet, annál inkább kevésbé lesz ellenálló . De hát nehéz ezekkel a reklámokkal felfenni a versenyt, amikor egész nap ez megy a tv-be rádióba.

A válasz 92%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 59%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/13Időpont 04-21 14:22 Privát üzenet
A nátha egy vírus.
Nincs ellene gyógyszer. A tüneteit vagy az esetleges bakteriális felülfertőzést lehet gyógyítani, ha muszáj, de inkább csak a tüneteket csökkentik.

Ha nem köhög, nem lázas, gondolom, csak picit szipog. Arra minek adni bármit is? És mit?

A válasz 85%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/13Időpont 04-21 14:31 Privát üzenet
Szerintem ez kissé lökött kérdés. Mi az hogy náthás? Kicsit folyik az orra? Na, én nem adok még arra gyógyszert a gyereknek sem, meg magamnak sem. Lázas? Ha kell, csillapítsd. Én azt is csak akkor szoktam, amikor látom a gyereken, hogy már nem jó neki. Sima láznál, meg jókedvnél eszemben sics adni semmit.Friss gyümölcslé, mézestea, c vitamin.
Meg mondjuk fontos lenne azt is tudni mennyi idős gyerekről van szó. Nálam a homeós vackok szóba sem jöhetnek, mert nem hiszek bennük.
Orvoshoz sem viszem ennyivel, ott csak még több bacit szed össze.
De hát, ugye....jó lenne tudni mit takart a "náthás lett".

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/13Időpont 04-21 14:32 Privát üzenet
Az én kislányom 15 hós momentán folyik az orra semmi más. Sok folyadék, gyümölcs és orrszívás. Azért vittem csak orvoshoz mert a védőnő azt tanácsolta hogy vigyem át ha már ott vagyunk. Az orvos szerint felesleges gyógyszerekkel bombázni a szervezetét és egyet is értek vele. Ha megnyugtat vidd el az orvoshoz de ha csak folyik az orra felesleges.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/13Időpont 04-21 14:49 Privát üzenet
A Sinupret nem homeopátiás, hanem gyógynövényes gyógyszer, a kettőnek köze nincs egymáshoz.
Ezt csak úgy leírtam, mert itt is homeopátiásnak hiszi valaki..

A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/13Időpont 04-21 14:51 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi a gyors vàlaszokat! 5 évesről van szó. Igen még csak folyik az orra, megvárom hogy lesz e egyébb tünet. Természetesen ha rosszabbul lesz dokinéni. Tovàbbi szép napot mindenkinek!

# 9/13Időpont 04-21 15:05 Privát üzenet
Én nem lőnék ágyuval verébre. Legyen otthon gyógyszer, de nem kell az elején beletömni.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/13Időpont 04-21 17:43 Privát üzenet
1 2

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Köhögés 5 éves lányom el kezdett köhögni. Lándzsás utifűvet adok neki míg nem rosszabodik. Orra még nem folyik. Ilyenkor adjam neki a szokásos vitaminjait? (cebion csepp+forever..
3 hete mentem vissza, de mâr itthon vagyok tâppénzen a kislányomat. Nálatok is így volt?
Mivel kezelhetném kislányom szemét?
Milyen lázcsillapítót érdemes itthon tartani a baba 3 hónapos korától?
Az lehetséges, hogy valami ok és nyom nélkül eltünjön? Mert itthon többször is előfordult, hogy eltűnt pár dolog (szemüveg, játék CD stb. ) és nem jött be senki olyan, illetve a..
22 hetes kismama vagyok. Kb.1-1,5 órája eléggé szédelgek. Ez mitől lehet? Vérnyomás, cukor? (egyik mérőnk sincs itthon). A fejem is eléggé nyom.

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Betegségek, oltások rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu