Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Alkoholfogyasztás után hirtele...

Alkoholfogyasztás után hirtelen egészségügyi vészhelyzet. Mi tennétek?

Figyelt kérdés

A férjem profi sofőr, 25 éve vezet és napi 100-150 km megvan, soha nem volt balesete. Nekem bár van jogsim, életveszélyesen bénán vezetek, gyerekkel el sem indulok, mert így is rendszeresen törtem a kocsit, ha elindultam valahová.

Ma megsérült a kisgyerekünk. A férjem az eset előtt ivott egy pohár bort. Az ítélőképességét nem igazán befolyásolta, de ugye szonda kimutathatja.

Gyorsan bevitte az ügyeletre, ahol ellátták.


Ilyenkor kocsiba ülnétek, vállalva az esetleges rendőri bírságot?

(Természetesen nagyobb mennyiségű alkoholnál, vagy akár szalonspiccnél egyértelműen nem, a kérdés kis mennyiségű alkoholra vonatkozik egy 85 kg-os profi sofőrre értve.)


2017. máj. 28. 13:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A profizmus pont azt jelentené, hogy ilyenkor taxit hív, s nem ő vezet.
2017. máj. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Megkérnék valakit hogy vigyen be, vagy sérülés súlyosságától függően taxit/mentőt hívnék.
2017. máj. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
39%
Ha vészhelyzet van, és nem szállt a fejébe, nem hivogatnék senkit, mert az időveszteség mire odaér a mentő vagy a jóbarát. Ha egy rendőr megállít, és látja hogy beteg a gyerek, nem fog szondáztatni, meg feltartani, csak ha látszik a vezetőn az alkoholos befolyásoltság.
2017. máj. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Mi szülni mentünk így :D

Kb sátoros ünnepekkor iszik a férjem egy pohár sört, eszünkbe sem jutott hogy már nem kéne mert a 39. héten vagyok.

aztán egyszer csak elfolyt a magzatvíz, bepattantunk az autóba és irány a kórház, már félúton voltunk mikor eszünkbe jutott a sör.

2017. máj. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%
Az egyetlen, ami miatt inkabb nem vallaltam volna be, hiszen elvehetik a jogositvanyat es sofor a munkaja. Taxit hivtam volna, vagy mentot, attol fuggoen, hogy milyen sulyos a helyzet. De a helyzettol is fugg, ha az elete mulna rajta, akkor persze bevallalnam.
2017. máj. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!