Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Meningococcus (agyhártyagyulla...

Meningococcus (agyhártyagyulladás) elleni védőoltás?

Figyelt kérdés

Szeretnénk elkezdeni 3 hónapos korban, meg is kaptuk doktornénitől az oltásra a receptet (menjugate). A patikában viszont mondták, hogy készlethiány van országos szinten. Ilyenkor mi van? Így jártunk és kész?

Illetve ti beadattátok? Ha igen, ha nem miért?


2017. jún. 16. 10:50
 1/8 anonim ***** válasza:

Beadattam, mert gyerekapolokent lattam tobb gyereket is aki ebben szenvedett, koztuk egy irto helyes 14 eves fiut aki teljes testi es ertelmi fogyatekos lett miutan 5 eves koraban elkapta az agyhartyagyulladast. Csak fekve vegetalt ...


A hianyra nem tudok mig mondani, mikor lesz ? Kesobb is be lehet adatni.

2017. jún. 16. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mármint a c típusút kapta el?? Mert a menjugate az ellen véd, ha jól emlékszem.
2017. jún. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A patikus annyit mondott, hogy nem tudja mikor lesz, majd ment a dolgára... De a napokban megpróbálom bejárni az összes gyógyszertárat a városban, hátha lesz valaki, aki közlékenyebb.

Azt tudom, hogy később is lehet, csak szeretnénk elkezdeni babaúszni, ezért szerettem volna a lehető leghamarabbi időpontban.

2017. jún. 16. 11:06
 4/8 anonim ***** válasza:
c típusút megkapta (neisvac) de a b típusúra nincs pénzem, de beadatnám ha nem 90 ezer lenne a 3 oltás.
2017. jún. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy kis kieg. , mert azt hihetnénk, hogy mrgvettük a biztonságot.

A megbetegedések 75 %-áért a b a felelős, a c kb. 17 %, a többit nem tudják beazonosítani.

2017. jún. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
29%

A C-t beadattam, a B-t nem fogom. Már a C-t is bánom.

Annyi minden okozhat agyhártyagyulladást, ami ellen semmi sem véd, és akkor a többi fertőzésről ne is beszéljünk.

Kivédi az egyébként esetleg durva mellékhatásokat okozó védőoltás (csak tippelek) a veszélyek 0,001 százalékát.

Abból a 60-80 ezerből inkább ezerrel tuningolom a gyerek immunrendszerét, az minden ellen hatásos és mellékhatásai sincsenek.

2017. jún. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is kene, de nincs sehol. Felhivtam a gyartot, ott eloszor azt mondtak, hogy mult honap kozepere lesz, utana felhivtam megint es azt mondtak, hogy e honap kozepere lesz. Szoval folyamatban van.

De fel is irathatsz masik fajtat, amibol van a gyogyszertaraknak. (Ez nalunk nem opcio, mert a fiamnak mar ismetlo kellene.)

2017. jún. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Már tavaly sem volt Menjugate nálunk, írass Neisvac C-t az ugyan az, csak más a gyártó. Én is a Neisvacot adattam be.
2017. jún. 16. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!