Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 15 hós oltás 1 éves kor alatt?

15 hós oltás 1 éves kor alatt?

Figyelt kérdés
Van itt olyan, akinek a gyermeke már 1 éves kor alatt megkapta a 15 hós oltást? Hogy viselte? 10 hónapos a babám és a kanyaró veszély miatt szeretnénk beadatni màr most, de nagyon féltem a babámat, elég durva mellékhatásokról hallottam...
2017. jún. 21. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem fogják beoltani.
2017. jún. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A gyerekorvosunk azt mondta, beoltja. De nem bízom benne, jó lenne más véleményt is meghallgatni...
2017. jún. 21. 12:20
 3/6 anonim ***** válasza:
Érdekes, nekünk még 14 hónaposan se adta be, azt mondta szigorúan be kell tartani a 15 betöltött hónapot.
2017. jún. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Meg van annak az oka, hogy 15 hós oltásnak hívják. Valszeg olyan összetétele van, amire még nem érett egy 1 éves szervezete.

Itt gondolok pl. arra, hogy vannak oltások, amiket tojás fehérjében "tenyésztenek" ki, és egy 1 éves gyerek még valszeg nem kapott étel formájában tojásfehérjét nagyobb dózisban (nem piskótába sütve értem), hogy kiderüljön, hogy allergiás-e rá, és ennek nem az oltásnál kellene kiderülnie.

De lehet még másik 100 oka, hogy miért nem adható 15 hós kor alatt a 15 hós oltás.


Ezt pl. a védőnő mondta, amikor a tojásos hozzátáplálással kapcsolatban kérdeztem.

2017. jún. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyáltalán miért akarod beadatni idejekorán a 15 hós oltást egy 1 éves babának????????
2017. jún. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ezt a sok hülyét...

mellékhatások:


Ismeretlen gyakoriságú: Trombocitopenia, trombocitopeniás purpura (vérlemezkeszám-csökkenés és ebből származó vérzés), transzverz mielitisz (gerincvelőgyulladás), Guillain-Barré szindróma (több idegre kiterjedő bénulásos tünetegyüttes), perifériás neuritisz (környéki ideg gyulladása), enkefalitisz (agyvelőgyulladás), eritéma multiforme (változó alakú bőrpír), artralgia (ízületi fájdalom), artritisz (ízületi gyulladás), meningitis (agyhártyagyulladás), Kawasaki-szindróma (verőérgyulladás), anafilaxiás reakciók (heveny rosszindulatú allergia



adasd be ba meg 1 naposan

2017. jún. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!