Csillka kérdése:

Adjak antibiotikumot?

Figyelt kérdés
10 hetes babam nathas lett. Az orvos antibiotikumit írt fel. Eszik rendesenm nincs laza, alszik jol...viszont taknyol amit kiszivok, es ami a legrosszabb nagxon kohogott, most viszont nem köhög mert lerakodott , sirni is alig tud. Nem adtam be az antibiotikumit, gondoltam ha jo a kozerzete es nincs laza hátha helyrejon anélkül. Szerintetek adjam be ?
2017. júl. 15. 22:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

-írok fel a kicsinek antibiotikumot hogy megelőzzük a szövődményeket

-De a neten focianyu12 azt írta az ecetes-töpörtyűs borogatás jó rá

-Igaz is, köszönöm hogy itt volt, kifele majd dobja ki az orvosi diplomámat.

2017. júl. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem adod be, akkor asztma is kialakulhat egy kezeletlen hörghuritból, ha beadod, akkor a beleivel lehetnek gondok, de az utóbbira van lehetőség kikerülni, ha pl az antibiotikum mellé adsz neki Limexet.

Add be neki, ne legyen komolyabb baja.

2017. júl. 15. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

10 hetes babával nem kisérleteznék, hogy meggyógyul-e vagy sem.

Ha esetleg méltóztatsz beadni neki az orvos által felírt gyógyszert, akkor FELTÉTLENÜL add neki annyi napon át, amennyit az orvos felírt, mert ha hamarabb abbahagyod, mert úgy gondolod hogy már jól van, akkor nagyobb bajt csinálsz, mintha nem is adnád neki. Ha az orvos öt napot irt, akkor öt napig add, akkor is, ha már úgy tűnik, hogy teljesen jól van!!!

2017. júl. 16. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem bízol az orvosodban, vidd el egy másikhoz, és kérj másodvéleményt. Önmagadtól otthon ne dönts az orvos ellenében, pláne internetes vélemény alapján. Még ha egy orvos is válaszolna neked, az sem látja a gyereked, nem hallja a tüdejét, nem tudja, mi a baja. Ha "sírni is alig tud", az nagyon valószínű, hogy nem jó. És hogy nem jól döntöttél. A helyedben visszavinném, akár ügyeletre, mert lehet hogy már felülfertőződés van.
2017. júl. 16. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is vidd el másik orvoshoz, őszintén szólva én se bíznék olyan orvosban, aki ennyire antibiotikumot ír. És gondolom el se mondta miért, mert akkor nem vacilálnál.
2017. júl. 16. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
#5 Az oké, hogy nem bízik, ugye én is ezt írtam, de a leírás szerint a gyerek állapota rosszabbodott, mert letapadt nyákja van... és 10 hetes gyerekről beszélünk. Itt gyanús, hogy nem volt az a gyógyszer annyira indokolatlan. Szóval igen, legyen másodvélemény mert ez törvényben deklarált joga mindenkinek, de szokjunk már le arról, hogy felülbíráljuk az orvost teszkópénztárosként vagy akár építészmérnökként. Én sem kezdek el okoskodni az autószerelőnél, mert lehet felcsavarodom a fára, nem okoskodom az építésznek, mert a fejemre esik a plafon. Na, érted :D
2017. júl. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

5: biztos nem olvastad végig, mert ezt írja: "viszont taknyol amit kiszivok, es ami a legrosszabb nagxon kohogott, most viszont nem köhög mert lerakodott , sirni is alig tud."


Ugye nem pozitív energiával feltöltött és teliholdas éjjel háromszor leköpött káposztatrutymákot adnál egy ennyire beteg tíz hetes gyereknek? Antibiotikum ellenes vagyok és mélyen hívő, de eszembe nem jutna azt mondani, hogy ne adja be egy ennyire beteg kicsinek az antibiotikumot, és mellé mondjon el öt miatyánkot!

2017. júl. 16. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nézd. Ha náthás, szívni kell az orrát. Ha annyira náthás, akkor nem lehet jó a közérzete. Az orvost miért nem kérdezted meg, hogy mire ír antibiotikumot? Ha tényleg sírni is alig tud, bár azért azt kétlem, de ha mégis, akkor villámgyorsan vidd el ügyeletre!! Honnan veszed, hogy lerakódott neki? Mi vagy te, orvos? És könyörgöm, miért veszélyezteted a saját gyerekedet? Amúgy meg tényleg normális vagy, hogy itt kérdezed meg, hogy a 10 hetesnek adj e antibiotikumot vagy sem????! Ember, gondolkozz már légy szíves!!
2017. júl. 16. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha sírni is alig tud a baba, akkor a sürgősségire vidd haladéktalanul! Gratulálok egyébként a felelőtlenségért a részedről! A náthából lehet szövődményként hörghurut, tüdőgyulladás is.
2017. júl. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom miert kell egybol letamadni a kerdezot. Egyszer is irtam nincs laza , eszik es alszik sot jo a kedve is. Eltelt 5 nap visszavittem a dokihoz es azt mondta jo h nem adtam be mert valoszinuleg virus amire nem nagyon hadznalt volna. Sokkal jobban van kicsit taknyol es kohecsel meg de mar sokkal jobb. Inhalalok , gyulladascsokkentot kap es szirupot na meg szivom az orrat. 10 hetes babanak csak ugy beadni az algokalmint foleg h laztalan nem annyira szuper

Azert kerdeztem hatha volt valaki hasonlo helyzetbe. Ha laza lenne nem is gondolkodnek egybol beadnam.

2017. júl. 19. 13:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!