Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Rossz érzésem van. Lehet...

Rossz érzésem van. Lehet autista a gyermekem?

Figyelt kérdés
10 hónapos a lányom. 32 hetes terhes voltam, amikor bent tartottak a kórházban, mert nem fejlődött megfelelően, de végül időre született átlagos méretekkel. Izomtónus elolszlási zavart állapítottak meg nála, amivel folyamatosan dévény terápiára járunk. Nyugodt kisbaba volt, de táplálni elég nehezen lehetett. 4 hetesen mosolygott rám először tudatosan, 3-4 hós volt, amikor először kacagott. Mozgása rendben fejlődik, 3 hónapig mászott helyesen, nem rég el is indult. Egy hónapja tapsol, pápázik, hangokat utánoz (pl meghall egy kutyust és mondja hogy vava). Sokat hablatyol. Mindenféle szótagot tesz össze. 8 hós kora óta mutogat, egy két tárgyat felismer. Rendszeresen megmutatja amivel épp játszik, ha kérem, a kezembe adja. Szeret bújócskázni, azt ő kezdeményezi mindig, viszont a pelussal letakarós kukucs játékot nagyon ritkán élvezi. Innen indult az aggodalmam. Ma megfigyeltem, hogy mutatok neki egy tárgyat és csak az ujjamat figyeli. Játszik a játékaival, viszont egy két tárgynál csak részletet figyel meg, pl madzagot, cimkét. Imádja a plüssöket, mindig puszilgatja. Ha kérem, hogy jöjjön, általában értetlenül néz, pedig érti! Nevére sokszor nem figyel, de főleg mikor valamire azt mondom nem. Olyankor 20-szor is szólhatok, mintha süket lenne, hátra se néz. Szereti a zenét, mondokókát, még a tápszer összerázásánàl is táncol. Hangoktól nem fél, nyugodtan alszik (viszonylag). Szemkontaktust tartja, de hosszasan talán párszor nézett a szemembe. Etetésnél is mindig elnéz valamerre. Ha valahova elmegyek, olyan, mintha nem örülne amikor visszaérek. Megnéz, elejt egy mosolyt és csinàlja tovább a dolgát. Ugyanez van apjával. Ritkán kacag egyébként egy hatalmasat, az is szinte mindig csak csikizésnél van. Ha rámosolygunk néha mosolyog vissza, vagy inkább grimaszol, vicsorog. Rengeteget utánozza a mimikánk, pl ha berregünk, ő is csinálja. Ami még aggaszt, hogy mindig felvesz valami szokást, pl a csuklóját forgatja, ha azt elhagyta, akkor a fejét vakarja. Aggódom érte... szerintetek?

2017. aug. 10. 13:28
1 2 3
 1/29 anonim válasza:
76%
Szerintem az sose baj, ha látja egy szakember. Ha pénzbe is kerül, inkább dobj ki most egy keveset, minthogy késő legyen. A korai fejlesztés nagyon fontos bármilyen problémával küzdő gyermeknél. Esetleg ha magán úton nem találsz próbálkozz a nevelési tanácsadónál, bár nem tudom, hogy ők foglaloznak e kisgyermekekkel. Házi orvos/védőnőnek beszámoltál az aggodalmaidról? Lehet, hogy ők tudnának segíteni neked :)
2017. aug. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt tudom tanácsolni,amit az #1-es.

Először szólj a gyerekorvosnak/védőnőnek,

ők lehet tudnak mondani egy jó szakembert.

2017. aug. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ. Nem, nem mertem :) olyan ellentmondásos nekem ez a gyerek is. Előbb is a hátam mögé bújt és nagyokat nevetett ahogy búkócskázott velem. Ilyenkor megnyugszom, hogy semmi gond nem lehet.
2017. aug. 10. 13:57
 4/29 anonim ***** válasza:
73%
Ennyi idősen az autozmus jelei nem mutatkoznak. Szerintem nagyok az elvárásaid vele szemben. Az enyém is ennyi idős, csomó mondent nem tud amiket te írsz. Az egyedüli aggodalomra adó ok, hogy nem sír és nem örül amikor elmész illetve megjössz. Erre rákérdeznék a helyedben.
2017. aug. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
91%
Dehogy autista.
2017. aug. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es, köszönöm a válaszod! Csak hogy érzékeltessem, mi az hogy nem sír, ha elmegyek: valamelyik nap dolgom volt, egy neki idegen hölgynél ébredt, idegen helyen, de szétnézett, nem sírt, egyből barátkozott (mindenkivel haverkodik). Mikor megjöttem, olyan jól érezte magát, hogy hátranézett, mosolygott és játszott tovább. Amikor megkérdeztem hogy nem is örülsz, akkor odalépegetett a lábamhoz és belémcsimpaszkodott meg gagyarászott. Na, kb ilyen, amikor nem az elvárt módon reagál.
2017. aug. 10. 14:58
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tulreagalod... De termeszetesen beszelj egy orvossal, hosszutavon ugyis csak o fog tudni megnyugtatni.
2017. aug. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
4-es vagyok. Mai reakciója az enyémnek: 1,5 órát volt tesómmal, amikor megjöttem, el kezdett sírni, felvettem magyarázott és ütögetett. Amikor a naggyal kórházban voltam, akkor is kb ez volt, ahogy meglátott, sírt. Ha jó az orvosod, vagy a védőnőd, kérdezz rá. Vahy egy fejlődés neurológus? De lehet minden rendben van, csak ő ilyen.
2017. aug. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Na nekem meg ez lenne furcsa :O születése után voltunk kétszer is fejlődésneurológián, mindent rendben találtak. Persze nem most volt, de bízom bennük. Igazából mindenki azt mondja ilyen és kész. Nem sír, csak odajön, felmászik rám vagy ilyesmi.
2017. aug. 10. 22:38
 10/29 anonim ***** válasza:
70%

Á kizárt.

Biztos, hogy nem autista. Tudom miről beszélek.

100% oosan nyugodj meg.

Semmilyen autisztikus tünete nincs az ég világon,de semmi.

2017. aug. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!