Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hogyan különítsem el a lányoma...

Hogyan különítsem el a lányomat magamtól, hogy ne vegye büntetésnek?

Figyelt kérdés

Néhány nap múlva lesz egy fontos műtétem. Az egész család náthás (enyhe típus, amivl még simán bejár az ember dolgozni), a 3 éves lányom is.

A sebész megijesztett, hogy ha picit is piros lesza torkom a műtét reggelén, lefújják és csak hónapok múlva lesz új időpont. Mivel a munkahelyemen már így is áll a bál, nem szeretném, ha egy banális légúti fertőzés miatt buknám a műtétet.


A férjem természetesen érti, nem puszilgat, nem iszunk egy pohárból, sokat mosunk kezet.

A lányomnak sincs komoly baja, de mivel cseppfertőzéssel terjed, félek, hogy újrafertőz - hiába banális betegség.


Hogyan lehet megoldani, hogy ne a személye elutasításának vegye, de én is szép rózsaszín torkot produkálhassak a műtétre?


2017. szept. 16. 10:44
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Total felesleges

20 perc ua legterben buszon villamoson munkahelyen otthon boltban es elkapod.

Ne lihegd tul a dolgot

2017. szept. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Elég idős már szerintem hogy meglehessen vele beszélni. Talán még az sem késő hogy nagy dózisú C-vitamint elkezdj szedni.
2017. szept. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Aműtétig nem megyek sehová, emberek közé sem. (Kedden műtenek, hétfőt kivettem)

Így egyedül a családom tud fertőzni.


Az orvos arra hivatkozott, hogy a felsőlégúti fertőzést az intubálással (altatás közben) letolnák a tüdőmbe és akár tüdőgyulladás is kialakulhat - ezért piros torokkal el fognak küldeni.


Nekem viszont fontos, hogy túlessek rajta, ne halogassuk. A nagyszülőkhöz csak vasárnap este tud menni, addig egy háztartásban vagyunk.

2017. szept. 16. 10:51
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Két fronton támadj. :)

Egyrészt próbálj a kicsivel az ő szintjén beszélni, hogy most miért nincs puszi és alig várod, hogy jól megdögönyözhesd. Esetleg ajánlj fel vigaszként együtt alvást és/vagy közös (csajos) programot a műtét után.


Ezen kívül hordj szájmaszkot, gyakran moss fertőtlenítővel kezet, és időnként egy torokfertőtlenítő cukrot szopogass el megelőzés gyanánt.


Ha bírod a szagát, párologtass ecetet, fertőtleníti a szoba levegőjét.

2017. szept. 16. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

C-vitamint, torokfertőtlenítőt szedek. Még pálinkát is ittam, bár utálom, de hátha segít.

Az apja ellátja, ők is náthásak, de alapvetően jó a közérzetük. Nekem se a közérzetemmel van baj, csak a műtét miatt "kerítek ekkora feneket" ennek a banális vírusfertőzésnek.

2017. szept. 16. 10:53
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Akkor menj te el otthonról erre az idore, ha ennyire aggódsz
2017. szept. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
Az a baj ezekkel a vírusokkal, hogy már napokkal azelőtt fertőz, hogy megjelenne az első tünet. Plusz a levegőben is terjed, úgyhogy kivédeni sem tudod. Nálunk most a nagyobbik lányom volt náthás, puszilgatta mindenki, a kistesóval egész nap együtt voltak, mégsem kapta el senki.
2017. szept. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%
Szájmaszk neked is, meg mindenkinek is aki beteg. Egy 3 éves már megérti, hogy fontos napod lesz, és semmi képpen nem lehetsz beteg. Mondd el neki hogy nagyon sajnálod, nem haragszol rá, de most puszi szünet van, amíg a fontos napod el nem jön. Ha semmi sem segít, menj el arra a pár napra valahova.
2017. szept. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sikerult a mutet?
2017. szept. 20. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!