Lázmérés hogyan?

Figyelt kérdés
Hallottatok róla, hogy külföldön nem végbélben mérik? Itthon miért ilyen elterjedt ez az egyaltalan nem gyerekbarát módszer?
2017. szept. 19. 12:57
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Lehet, hogy máshol ez nem számít gyermekbarátnak, de hogy a babákat nem zavarja az biztos, az enyém konrétan elaludt közben a múltkor, pár másodperc alatt megvan. Régebben nekem is az volt a mániám, hogy majd nem így akarom csinálni, de amióta láttam, hogy nem kínzásról van szó, lenyugodtam kicsit.
2017. szept. 19. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Gyereknek itthon is csak addig mérik ott míg nem tud rendesen ülni. És miért ne lenne gyerekbarát? Semmit nem érez belőle
2017. szept. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
47%

Marhára nem érdekel "külföld" (mintha küldöld 1 egész ország lenne, ami Magyarország felett áll mindenben. Súgok, hogy Fekete-Afrika is külföld, Meg Laosz is...).


Amíg ez a leggyorsabb, legpontosabb mód, addig minden más nagyobb kínzás.


Mitől kisebb kínzás egy láztól üvöltő, kapálózó gyereket 4-5 percre lefogni a hónaljas méréshez, mint 3 másodpercre fél centire benyomni a hőmérőt?


Az infrás módszer nem pontos.

Fülhőmérőhöz pedig 3 év alatt túl pici a hallójárat.

2017. szept. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
65%
Nem a külföld miatt, de sose mértem lázat a kislányomnak popsiban.
2017. szept. 19. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
41%
Az én fiam 5 éves múlt, kb. 2,5 éves kora óta infrás hőmérőnk van. Pontosabb jóval, mint a digitális, én az évek alatt rájöttem. Kb. 2 éves koráig én is popsiban mértem, arra jó a digitális mérő, de hónaljban mérni használhatatlan (több is volt, egyik sem volt jó). Nem gondolom, hogy babáknak kínzás lenne a popsiban mérés, de egy nagyobb gyerek már nem nagyon tűri és ez érthető is.
2017. szept. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%

1.5 éves a lányom,semmi kivetnivalója nincs a popsiban méréstől. Elmagyarázom közben,hogy mit miért csinálok,érdeklődve hallgatja :).

De ha lefognám a hónaljban méréshez,háború lenne!

Infrás is van,egy nagy kalap sz..,pedig drága volt. Pihen a szekrény mélyém.

2017. szept. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
érintés nélkülink van, nem a 3000ft-osat kell megvenni, s máris pontos lesz... (miénket a kórházban ellenőrizettük, mikor született, illetve ott is ilyennel mértek - nyilván professzionálisabbal)
2017. szept. 19. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A 15 ezres sem ér semmit. Egy kicsit gyöngyöző homlok és annyi a pontosságnak, márpedig aki lázas, izzad.
2017. szept. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Soha egyik gyereknek sem mértem a fenekében lázat. Fülhőmérőt használunk, nincs gond a pontossággal.
2017. szept. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!