Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mikor menjen először oviba...

Mikor menjen először oviba felsőlégúti betegség után?

Figyelt kérdés

Lanyom most kezdte 2 hete az ovit és már egy hete beteg. Elore leszogezném hpgy nem kirúgni akarom, ithon vagyok a tesoval és csak orulok ha velem marad, de mivel épp hogy beszokott emiatt kicsot félek hogy ha heteket ithon tolt, kiesik a ritmusbol.

Szoval 2 hetet ovizott aztan mult het hetfo ota othon volt. Nátha majd hurutos kohoges, laza sak egyszer volt. Most már javult minden de még kohog, szakadozik fel neki, plusz sárga orrváladékot fúj korulbelul negyed óránként...így nem vihetem hétfőn még ugye? De mivel stagnál ez az állapot 3 napja, mégis meddig ne vigyem? Antibiotikumos orrcseppet kap egyébként, és azert nem az orvost kerdrzem mert o csak hetfo delutan rendel, addig meg ugye dontenem kellene...szóval vélemények? Ti viszitek ilyen esetben? Fertőzhet még?


2017. szept. 23. 07:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Színes valadekkal nem engedik oviba nálunk és az antibiotikum is kizáró ok.
2017. szept. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Amíg még folyamatosan folyik az orra, köhög, addig nem vinném, hisz nem gyógyult meg. Amúgy is kell igazolás az orvostól, hogy a gyerek gyógyult, közösségbe mehet, szóval mindenképp el kell vinned a dokihoz.
2017. szept. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen? Nekem azt mondta csak aklor menjek vissza ha nem javul. Kiírta még hétfőn egész hetre azt nem mondta h vissza kell menni. De akkor visszamegyunk.
2017. szept. 23. 08:18
 4/9 anonim ***** válasza:
67%
Betegség után nem veszik be az oviba "egészséges, közösségbe mehet" igazolás nélkül
2017. szept. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam. Hát akkor hetfő doki.
2017. szept. 23. 08:41
 6/9 anonim ***** válasza:
51%

A színes orrfolyás azt jelenti, hogy bakteriális fertőzése van, tehát fertőz. Fertőző gyereket pedig szabad közösségbe vinni.

Hétfőn vidd vissza az orvoshoz és egyébként kérnek az óvodába igazolást az orvostól, hogy mehet közösségbe.

Ha nem javul, akkor az sem kizárt, hogy nem elég az orrcsepp, hanem rendes antibiotikumot fog kapni.

2017. szept. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyértelműen nem gyógyult még meg, így ne vidd oviba és valóban igazolás kelleni fog.
2017. szept. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Orrfolyással betegség után nem vinném. Amíg szívni kell neki addig otthon tartanám. Enyém 2,5 napot volt még csak, aztán 1,5 hetet itthon. Hétfőn már megy, kicsit köhög még, de a köhögés lassan múlik csak el. Már nem folyik az orra.
2017. szept. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
végül is kedden már engedte a doki, mondtam neki hogy mi a helyzet, azt mondta a gyerekek orra lassan ürül, főleg ha keveset iszik, de nem jelenti azt hogy még ilyenkor fertőz...max azért kérte hogy gondoljam át a dolgot, hogy nehogy elkapjon valamit újra legyengülve...de mivel tényleg nem akarom hogy kiessen a ritmusból, kedden már elment oviba, egyébként ma már alig folyik neki szóval javult is sokat, az ovónők sem tették szóvá. Köszönöm a válaszokat.
2017. szept. 27. 10:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!