Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van aki tudja, mi van akkor,...

Van aki tudja, mi van akkor, ha nem adom be az antibiotikumot?

Figyelt kérdés
Most kezdte az ovit, 2 nap után 2 hét itthon. Egy hete hagyta abba az antibiotikumot, most megint beteg. Orvos szerint ha lázas lesz, most is el kell kezdeni. Nem feltétlen felülbírálom, de kicsinálja ez a sok antib. Ezért kérdeztem, hogy mi van akkor ha bakteriális betegségre nem kap.
2017. szept. 30. 14:25
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
53%
Majd a kórházban kap.
2017. szept. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
31%
de, felülbírálod. Miért viszed orvoshoz, ha aztán nem akarod kezelni? Akkor maradj vele otthon a házi praktikáiddal.
2017. szept. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem mondtam, hogy nem fogom beadni. Ha a kérdésre tudna valaki válaszolni azt köszönöm. Okoskodni a többi meg menjen máshova!
2017. szept. 30. 14:37
 4/21 anonim ***** válasza:
95%
Beszedte az előző antibiotikumból az összeset vagy abbahagyattad vele amint úgy tűnt hogy jobban van?
2017. szept. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
74%
Csinalt az orvos tenyesztest? Vagy mire fel irta fel?
2017. szept. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Természetesen beszedte. Nem vagyok felületes anyuka, a legjobbat akarom a gyerekemnek. Ezért volt a kérdés. Folyamatosan szteroidot kap, azt sem akartam, de felfogtam, hogy muszáj.

Erre ez a sok antibiotikum.. szeretném megtudni, hogy mi van akkor ha nem kap. Az orvosunk nem az a típus, aki elmagyarázza, de szerintem jogom van tudni.

2017. szept. 30. 14:42
 7/21 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, nem csinált, fájlalta a torkát, ha láza lesz akkor tovább terjedt a gyulladás. Erre kapta.
2017. szept. 30. 14:44
 8/21 anonim ***** válasza:
49%
5 os vagyok, gyerekapolo , kulfoldon. Itt nagyon nagyin ritkan adunk antibiotikumot, foleg nem egymas utan. En nem adnam be. Par napig meg biztos nem. Es gyerekorvost valtanak.
2017. szept. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%

Én először is elvinném másik orvoshoz, kérnék vérvizsgálatot és azt hogy alaposan nézzék át (akár magánúton is) és ezután döntenék az antibiotikumról.


Sok orvos már egy kis náthára, vagy influenzára is antibiotikumot ír, akkor is, ha tudjuk, hogy az csak bakteriális fertőzés ellen hatásos. Én inkább az immunrendszer erősítésére fektetném a hangsúlyt, persze ha szükséges, akkor gyógyszeres kezeléssel párosítva.

2017. szept. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
62%

Ha nem adod be, akkor lassabb a gyógyulás. Megnő az esélye, hogy felülfertőződik még valami kórokozóval.

Lassabb a gyógyulás.

További régiókra terjedhet a betegség, pl. torokgyulladásnál rámegy a fülére, hörgőkre, tüdőre.


Antibiotikum mellett fontos a probiotikum.


Sajnos az ovikezdés ilyen a kicsiknél, hogy nagyon gyakran megbetegszenek.

2017. szept. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!