Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » A ti gyereketek hányszor...

A ti gyereketek hányszor szedett ebben az évben antibiotikumot?

Figyelt kérdés
Tegnap megkérdeztem a húgomat, akinek hasonló korú gyerekei vannak (5 és 2 évesek). Ők is mindig megvannak fázva, mint az enyéim. Azt mondta nem emlékszik, talán egyszer. Az én fiam eddig hatszor, a lányom négyszer. Csak ebben az évben. Lázuk soha nincs, de mikor meghallja az orvos, hogy sárga az orrváladék akkor automatikusan antibiotikumot ír fel. Félre ne értsetek, beadom gondolkodás nélkül, nem bírálnám felül az orvos döntését, csak érdekel, hogy más gyereke hányszor kapott eddig. Köszönöm, ha válaszoltok!
2017. okt. 18. 13:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Kétszer, ebből egyszer kórházban. A másodikat pont most kapja, ezúttal itthon. 2 éves és nem jár közösségbe, nem fertőző baja van, hanem vesemedencegyulladás.
2017. okt. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Másfél éves, ebben az évben kb 5x szedett, mint nálatok is a bakteriális orrváladék miatt.
2017. okt. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
0x 1 éves
2017. okt. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
2 éves, nem jár közösségbe. Idén csak 2 nátha volt eddig, nem kapott antibiotikumot.
2017. okt. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

4,5 éves , egyszer sem.

Nem igazán beteges, és bármi van, a dokink kerüli az antibiotikumot.

2017. okt. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
A 3 éves még egyszer sem. Én 38 éves vagyok, de max. 5x kaptam én is.
2017. okt. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
57%
Ha nem lázas a gyerek miért viszed orvoshoz?
2017. okt. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Pont ezen gondolkodom mindig hetes válaszoló! Akkor ezek szerint te nem viszed addig, amíg nem lázasok? A lányomnak az első életévében folyton bronchiolitisze volt. Az nehéz légzéssel jár. Szóval gyakran kellett vinnem kontrollra. Akkor mondta mindig az orvos, hogy akkor kell a gyógyszer, ha sárga az orrváladék. Szóval egy kis náthával nem viszem őket. De amikor sárga az orrváladék, akkor igen. És mindig kapnak antibiotikumot, pedig soha nincs lázuk, csak köhögnek és sárga az orrváladék.
2017. okt. 18. 14:31
 9/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!!
2017. okt. 18. 14:32
 10/25 anonim ***** válasza:
76%
Szerencsére az én gyerekeim sem betegesek, de ha mégis, a dokink kerüli az antibiotikumot. A lányom 11 éves, ő egyszer kapott antibiotikumot (2 évesen tüszős mandulagyulladásra), a fiam 6,5 éves, még soha nem kapott antibiotikumot.
2017. okt. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!