Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tejallergia lenne? Anyukak...

Tejallergia lenne? Anyukak tapasztalatait várom

Figyelt kérdés
Gasztros dokitol későbbre kaptunk időpontot. De addig meg van egy kis ido en meg aggódom. 7 hetes baba, székrekedéses. De furcsa mert a széklet eleje kemény aztan egyre lágyabb majd híg. Rejtett bukása is van valószínűleg (csuklik, tusszog, horog, nyalzik, öklét evés utan is tomkodi a szájába), mióta megemeltem az ágyat ezek a tünetek csillapodtak. Ezt leszamitva jo a kozertete, mosolyog, szepen hízik es nő. Tejallergia lenne? Vagy más?
2017. okt. 23. 09:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Anyatejes, vagy tapszerezed ? Ha utobbi , probalj masik tapszert.
2017. okt. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Vegyes, nagyobb mennyiségben kap anyatejet, de nem az enyemet. Mig az enyémet kapta addig minden étkezés utan volt rendes anyatejes széklet
2017. okt. 23. 09:59
 3/11 anonim ***** válasza:

Sokféle tünete lehet, az en kisfiam nagyon hasfájós volt ami el se múlt még 7 hónaposan se, nagyon sokat bukott is. Ő hízott szépen, emiatt az első gasztroenterológus kizárta a tejfehérje allergiát, meg se vizsgálta, végül másik orvos diagnosztizálta. Szóval ennyit a hízásról. Viszont egyáltalán nem volt mosolygós baba. Sírt, elégedetlenkedett.

A kicsi szintén hasfájós közel 4 hónaposan is, úgy néz ki a Pregomin se jó neki, pedig az a fiamnál bevált. Ő durván refluxos, nem hízott, bukás közben is sírt. Sűrítőt kap, így jobb a helyzet, hízik valamennyit de van bukás azért. Ő se mosolygós, nagyon sokat sír.


Reflux nem csak tejfehérje allergia miatt lehet de hallottam olyat, akinek csak ez az 1 tünete volt és végül allergia derült ki.

Székrekedés meg nekem volt tejfehérje allergiával igaz nekem nem igazolt vérteszt, csak a tejszármazékok elhagyása.

2017. okt. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem biztos, hogy laktozérzékeny, szerintem 7 hetesen nagyjából mindegyik azt csinálja, amit leírtál, fejletlen az emésztörendszerük, nagyon könnyen dobáloznak az ilyen-olyan ételintoleranciákkal, persze gyakran elő is fordulnak, de pl. az én lányom 3 hónaposan sokkal jobban lett, nem tűnik úgy, hogy, nem tudná megemészteni a laktózt, 3 hós kora előtt viszont bukott, rosszul volt, jött fel neki a sav egyfolytában az összes tápszertöl. Egyébként sem tudják ilyen korán igazolni a laktozérzékenységet.
2017. okt. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A doki kerte h vigyünk egy kakis pelust majd. Őszintén nem tudom, elkepzelheto hogy nem tejallergia, de szerintem nem normális hogy ilyen szintű székrekedése legyen egy főleg anyatejes babanak. Tapszert mar 4-et próbáljuk, ennél nem faj a hasa de a székrekedés nem jobb, pedig ez dierekt székrekedéses babaknak van. Nem kupozhatom örökké, negyed kupot kap, attól kibirja nyomni, szepen szekel. A frl kuptol tiszta hig volt, csak ugy kirobbant. Ja meg rettentően puffad, viszont ez nem bántja, jönnek a pukik szépen. De elméletileg a pukik lazitjak a szekletet, de hat csak bele keményedik. Védőnő, orvos tanácsára mul héten probaltam kivarni mig magától jön, mar annyira erőlködott, higy homerovel rasegitettem, ugy egy felnőttehez hasonló kemény székletet nagy nehezen kinyomott, a többi része is sűrű volt nagyon. Ezt okozhatja tapszer? De nagyobb arányban kap anyatejet. Vagy az anyatej nem jó neki, ugye nem a sajátom.
2017. okt. 23. 12:14
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk a Biogaia csinált ilyet. Nem értem miért, 2 hetes kortól kapta, akkor még híg széklete volt, 6-7 hetes korra székrekedéses lett, 9 hetesen azt mondtam ha eddig nem segített az a vacak akkor elhagyom. A következőt még kiszenvedtük (torna, ha nem segít és végképp nagyon kivan, akkor szélcső), de azóta gond nélkül megy, magától. Szóval akármi lehet. :(
2017. okt. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
En egy hete kezdtem el a biogaiat adni neki, azt mondjak egy het míg hat. Ditekt erre a székrekedésre. De akkor lehet abba hagyom, mert előtte meg nem tudom megmondani milyen volt a széklet jellege. De javulast nem hozott az biztos
2017. okt. 23. 13:04
 8/11 anonim ***** válasza:
Az en fiam tejfeherje allergias. Anyatejol is az volt az egyik feherje benne van az anyatejben. Bukott sokat, szekrekedese volt. Zold volt a kakija sokszor onnan lett gyanus. Espimusant probald ki. Mar 3 eves elmult de meg mindig nem.notte ki :(
2017. okt. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Oh sajnálom, de pozitívan unokaocsem 10 évesen kinotte. Megprobalom az espumisant akkor. Köszönöm
2017. okt. 23. 13:51
 10/11 anonim ***** válasza:

Köszi! Bizakodóak vagyunk.

Jobbulást a pici pocaknak!

2017. okt. 23. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!