Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 6 éves gyereknek hogyan...

6 éves gyereknek hogyan zajlik az allergiavizsgálat?

Figyelt kérdés
Olvastam,hogy nekik a vérből állapítják meg,mert nehezen tolerálják a klasszikus karcolós vizsgálatot.
2017. nov. 20. 08:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Gyerektől függ igazából. 2-3 éveseknek is meg tudják csinálni, ha nyugodtabb típus.
2017. nov. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mármint a karcolós tesztet. Én 3 évesen még nem engedtem, mert nálunk nem lett volna értelme. Csak vérvétel volt, de nem is mutatott ki semmit.
2017. nov. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Karcolóson nem is voltatok? Mennyire kellemetlen? Utána nagyon csíp? Én nem voltam, viszont elkísértem az egyik barátnőmet,neki nagyon kellemetlen volt, nem is a karcolás hanem utána,azt mondta hogy nagyon viszket,csíp.
2017. nov. 20. 09:23
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem vállaltam. Nem láttam esélyét, hogy 20 percig ne mozgassa a kezét. Ezért nem akartam kittenni feleslegesen ilyen tortúrának.

Nekem sem csináltak még ilyet.

2017. nov. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Prick teszt van, vagyis a karcolós. A gyerek nyíg, anya meg tartja a kezét közben, és próbálja nyugtatni, hogy nem tart már soká.

Már 3évesen is így csinálták.

2017. nov. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%

Nem igazán csíp, hanem viszket. A kisfiamnak kb 10 másodperccel a csepegtetés után egyes allergéneknél darázscsípés-méretűre dagadt a karcolás helye. ültem a széken, lábam között a gyerek, előttünk asztal, azon a gyerek alkarja, amit én csuklónál fogva nyújtva tartottam. Ezt 20 percig, és közben próbáltam mesélni, beszélni, nyugtatni.

gyerek nyígott, hisztizett, sírt... de letelt a 20 perc és lett eredményünk, amire kaphatott gyógyszert.

2017. nov. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Túl vagyunk rajta, sokkal könnyebb volt mint számítottunk rá. igazából nem is karcolnak csak megbökik,de szó nélkül bírta, utána pár percig viszketett neki, később már csak unta a várakozást.
2017. nov. 21. 16:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!