Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 3,5 éves kislánynak mitől...

3,5 éves kislánynak mitől lehet büdös a nemi szerve?

Figyelt kérdés

Naponta fürdik, tehát nem tisztálkodási kérdés. Jövő héten kihívjuk az orvost, csak addig érdeklődnék, hátha járt így valaki.

Nem viszket neki, nem panaszkodik fájdalomra. A vizeletét figyeltem, normális, nincs szaga.

A nemi szervén se látok elváltozást, nem piros, tiszta, nincs felgyűlve váladék.


Tanácstalan vagyok, hogy mi okozhatja, ha látszólag nincs egyéb jel a szagon kívül.


2017. dec. 3. 18:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Fürdés után is az? Lehet, hogy nem törli ki jól vagy megizzad.
2017. dec. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Fürdés után szagtalan. Egyszer már bepróbálkoztam intim szappannal, de szólt, hogy csípi - gondolom a nyálkahártya kémiai állapota változhat a kamaszkorral, azért csípi neki és nekem nem. De ez egyetlen eset volt, öblítés után nem fájt neki.


Mást nem merek rákenni/használni. Ugyanazzal a szappannal mossuk ott, mint amivel az egész testét.

2017. dec. 3. 19:07
 3/9 A kérdező kommentje:
Izzadtságot kizárnám, mert a szagosság nem mutat korrelációt azzal, hogy mennyire volt aktív aznap vagy milyen hőmérsékletű helyiségben volt (itthon relatív hideg van, az óvodában meg nagyon meleg).
2017. dec. 3. 19:08
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Majd a doki megmondja. Lehet összeszedhetett valamit nyilvános wc használatakor.
2017. dec. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
a fehérneműre cseppent vagy a bőrre száradt vizelet is szagokat áraszt.
2017. dec. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Nem kell szagolgatni , hagyj a nemi szervének békét .

Felgyult vizeletmaradek esetleg odafolyt kaki

2017. dec. 3. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%
6-os ez roppant jó tanács, nyilván nem úgy kell elképzelni, hogy szagolgatja, de a szülő felelős a gyerekéért, észre kell vennie, és intézkednie ha gond van. Nyilván érzi öltöztetéskor, vécézéskor, stb.
2017. dec. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

A lassan 3 éves kislányomnak volt kb. 2 hete büdös a nunija, néhány napig tartott akkor. A gyerekorvos látta, megvizsgálta, nem látott fertözést, a vizelet rendben volt, nem volt szagos, más színű.

Akkor elkezdtem még alaposabban odafigyelni a higiéniára. Nem csak vécépapírral, hanem nedves törlőkendővel is kitörtltem a pisit a nagyajkai mögül. Ternészetesen finoman, óvatosan, a hüvelyéhez nem értem. Azóta megszűnt a szag.

Szerintem a vizelet büdösödött meg a nuniján. Egy-egy nunitörlés után azonnal szaladt játszani, nem volt idő alaposabban megtörölni, csak vécépapírral egy gyiüors törlés. Így bebüdösödött Neki.

2017. dec. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az is számit mit evett, ivott. A vizeletbe sokminden kiválasztódik. Ahogy a cékla is képes megfesteni, egyéb anyagok is kiválasztódnak.

Kisfiamnak is volt egyszer furi szagú a fütyije. A vizeletével nem volt gond. Nálunk gyprsan kiderült, hogy a halolajtól lett olyan.

De orvos tud biztosat mondani.

2017. dec. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!