Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kruppos gyerekek szulei kis...

Kruppos gyerekek szulei kis infot szeretnek gyujteni?

Figyelt kérdés

Ketto es fel eves a gyerkoc. Idaig ketszer jott elo. Most itt a harmadik.

Azt szeretnem kerdezni h mikor van az amikor kupot hasznaltok? Es ha a kup hatott de kovetkezo ejjel megint kellene akkor adtok neki? (Mert ugye tudjuk ez nem egy ket napos tortenet)Vagy korhaz? Az igaz hogy egy krupp lefolyas alatt csak egyszer adhato kup?


2017. dec. 21. 15:06
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Legkisebb gyerek kruppos nálunk. Még nincs 2 éves, de már többször volt roham, fulladás. Voltunk kórházban is emiatt többször amikor még csak 4 illetve 9 hónapos volt. Kúpot is kapott már 3 alkalommal. Gyerekorvosunk és eüs (rezidens doki) tesóm is azt mondta, hogy adható többször kúp, de minimum 10 óra teljen el kettő között. Nem tudom nálatok mennyire súlyos, nálunk a kúpot akkor kapta mikor sípolva kapkodott levegőért, de akkor azonnal. Enyhébb esetben a hideg pára (inhalátor salvus vízzel vagy sóoldattal, hűtő fagyasztó része, vagy télen a friss kinti levegő is sokat segít).
2017. dec. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha a kúp beadása után 15-20 perc múlva sem javul, akkor kórház. Egyik ilyen esetünknél nyár közepén jött a roham, akkor mentőt hívtunk, tőlük kapott kúpot, de még a kórházba érve is sípolt, fulladt, úgyhogy kapott még inhalátorban is gyógyszert(epinephrint). Utána viszont nagyon hamar jobban lett. Legutóbbi esetnél pedig nagyon nehezen mászik ki belőle. Első voltam megint.
2017. dec. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a gyors valaszt.

Azert is kerdeztem mert a sajat dokink mar szabin van es helyettes asszisztense vette fel a telefont es o mondta h maximum egyet irnak fel mert tobb nem adhato egy lefolyas alatt mert durva mellekhatasai vannak..... (Amit en nem tapasztaltam mert elso ket alkalommal is tobbet kapott-

Utasitasra) ejszaka egyet 3 napig kb...mert ugye mindig ejjel durvult. Utana javulas.

Es ugye ez eltart napokig. Tehat ha max ejszaka kap egyett akkor nincs baj ugye??

2017. dec. 21. 15:36
 4/5 anonim ***** válasza:
Mellékhatást én sem tapasztaltam. Nálunk 4 v 5 darabos csomagban készítik a patikában, így írják a receptet is. Arra figyeljetek, h 10 óra teljen el minimum az előző kúphoz képest.
2017. dec. 21. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mellékhatása a szteroidnak van, ha észreveszitek ha nem. A mi orvosunk krupp esetén azonnal és még 2 este mondja a kúpot. Én ennyiszer nem adok. Jól mondta az első, ha nem javul a hideg levegőre, akkor mehet a kúp, ha nem mulasztja el 20 perc múlva, akkor sürgősen kórház.
2017. dec. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!