Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van olyan anyuka, apuka,...

Van olyan anyuka, apuka, nagyszülő aki dadog és gyermeke is? Náluk is megjelent? Elmúlt vagy megmaradtt?

Figyelt kérdés

2018. jan. 6. 18:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs, de anno emlékszem egy ovis társam anyukája iszonyúan dadogott, sokszor bele is öklendezett a mondandójába, érthetetlen volt. A kislány gyönyörűen, gond nélkül beszélt és "fordította" is amit az anyja mondott.
2018. jan. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nálunk az egyik nagyszülő néha dadog, a fáma szerint azért, mert piszkálták érte otthon. Az egyik gyerekem is kicsit dadogott talán ovi középsősként - de sok helyen olvastam, hogy élettani, így nem törődtünk vele tettleg csak drukkoltunk -, aztán egy fél év alatt ki is nőtte, jóval utána még nagycsoportban járt logopédushoz már egyebek miatt, ovi végére már nem volt semmi beszédhibája, 6 évesen mehetett suliba.
2018. jan. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,én dadogok és fiam is elkezdett dadogni...ezért keresek olyan anyukát,apukát..aki színtén dadog és a gyermeke is elkezdett piciként dadogni hogy el e mult neki vagy megmaradtt.
2018. jan. 7. 11:18
 4/12 anonim ***** válasza:

Nálunk az apukám, a bátyám és én is dadogtam. Apukám és a bátyám teljesen elhagyta, ha nem mesélik, nem is tudok róla. Sajnos, apukám már nem él, de Őt sosem hallottam dadogni, a bátyám pedig állítólag telefonáláskor a nevét mondja ki nehezen, de én ezt még nem tapasztaltam.

Én sokáig nagyon dadogtam, felnőtt koromban pszichológushoz jártam, logopédushoz néhány kezelési módot, technikát elsajátítani. Egy pár éve nagyot fordult velem a világ (pozitív értelemben), saját erőmből túllendültem rajta, már nem dadogok. A félsz bennem van még, de a környezetemben senki nem tud róla, nem veszik észre.

A kisfiam most 5 éves, 2,5 évesen két hullámban dadogott, az első hullám pár hétig, a második hullám pár hónapig tartott. Vszleg (remélem) csak élettani dadogás volt, nyom nélkül elmúlt (lekopogom, remélem, sosem tér vissza). Mi sem éreztettük Vele, hogy vmi nem stimmmel a beszédével.

2018. jan. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ,hogy írtàl.Megkérdezhetem hogy kb.hány hónapig és hogyan dadogott a fiad?Nálunk csak én dadogok és pont ugy ahogy most a fiam 3 évessen kezdte..Van hogy nagyon van hogy kevésbé és vannak olyan napok is amikor eggyàltalán nem..Nálatok is így volt?
2018. jan. 8. 13:48
 6/12 anonim ***** válasza:
Van. A gyerek szimpátiából tanulja el. Ha nincs fizikális sérülése, nem a koponyát és az agyat ért trauma miatt teszi, akkor szigorúnak kell emiatt lenni, és a lehető leghamarabb leszoktatni! Később nehezebb lesz.
2018. jan. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én már nem dadogok csak ritkán ha izgulok vagy stressz ér,és csak eggy eggy szónál valaki észre se veszi, de ha gyerekeimmel beszélek nem dadogok tehát nem azért dadog a fiam mert engem utánozna.
2018. jan. 10. 14:25
 8/12 anonim ***** válasza:

Jesszusom, 6-os! Ekkora butaságot! Csak legalább ne hangoztatnád! Öröklött hajlamról még nem hallottál?

Én úgy dadogtam gyerekkémt már, hogy apukámat sosem hallottam dadogni, sem a bátyámat. Elmesélésekből tudom, hogy mimdketten évekig dadogtam kiskorukban.

Már én sem dadogok, a kisfiam sosem hallhatott dadogni, mégis két dadogáshulláma is volt. A dadogásra való hajlam a szakember szerint is öröklődhet.

Szigorúnak lenni egy dadogóval a dadogása miatt? Ekkora otrombaságot még nem hallottam. Óriási károkaz lehet vele okozni!

2018. jan. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Eggyet értek kedves 8-as .Én előttem se dadogott senki mégis dadogtam ..Nagyon meg vagyok ilyedve mert fiamnak van hogy nagyon felerősödik a dadogása pedig nagyon odafigyelünk rá ne érje nagyobb stress ilyedség vagy bár.Kedves 8-as neked milyen fajta dadogásod volt.
2018. jan. 11. 22:34
 10/12 anonim ***** válasza:
Én mint szülö dadogok.Van 2 gyermekem, egyik sem dadog.Mekkora a gyermeked?Testvérem is dadogott, de ő kinőtte 8 évesen.
2018. febr. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!