Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Gyakran beteg ovodas koru...

Gyakran beteg ovodas koru gyermeketek egy betegseg lezajlasa utan, ha meg keves artalmatlan maradvanytunetet produkal, azonnal viszitek kozossegbe vagy meg esetleg 1-2 nap hagyjatok otthon erosodni az immunrendszeret?

Figyelt kérdés
2018. jan. 28. 17:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindig hagytam, hogy utána pár napot otthon maradjon. Az óvónők, gyerekorvos is támogatta ezt a dolgot.

Egyrészt így biztosabb, hogy valóban kigyógyult-e a betegségből, másrészt meg egy éppen meggyógyult gyerek sokkal könnyebben esik vissza, mint kap el egy egészséges gyerek kórokozókat.

2018. jan. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nalunk elore kiadjak az igazolast 1 het betegsegre. Mondvan, ha ugysem gyogyul, vigyem vissza. Vinnem nyilvan, de mar annyira nem beteg, sot, ennyi tunettel egyebkent meg menne is alap esetben kozossegbe...de ettol felek en is, hogy gyorsabban benyal majd valamit ismet.
2018. jan. 28. 17:41
 3/12 anonim ***** válasza:
63%
A lányunk nagyon ritkán beteg, de a csoportja nagy része állandóan, pedig már nagycsoportosok. Én épp azt látom különbségnek a többi gyerekhez képest, hogy mindig megvárom míg rendesen meggyógyul, a többiek pedig viszik, amint az orvos hajlandó kiadni az igazolást. Én 2-3 teljes hetig is otthon tartom, pedig nagyon nehéz megoldani, a többiek viszont akár 3 nap után is visszaviszik. Ezek a gyerekek 1 hét múlva újra betegek.
2018. jan. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
46%
Még annyit akartam írni, hogy az orvossal is megbeszélheted, hogy tovább tartanád otthon, de néhány napot te is leigazolhatsz.
2018. jan. 28. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
50%
Itthon vagyok a tesóval. Ha sűrűn beteg, van, hogy egy hetet is itthon tartom amikor már teljesen meggyógyult, pont azért, hogy ne kapjon el megint valamit. A gyerekorvosunk is támogatja. Szerencsém van, hogy meg tudom tenni. Ha dolgoznék sajnos segítség híján mennie kellene oviba..
2018. jan. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%

Én mindegy mit csinálok.Max 2 hetet bír.

2 hetet volt itthon abbol az utolsó 4 napot már egészségese jelzem! Csak en is biztosra mentem. Szintén 2 hetet birt most megint beteg..... most reggel látom hova indulunk 8kor.....

2018. jan. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig otthon voltam mindig ráhúztam neki néhány napot,ha nagyon taknyolt,hiába nem volt már más baja akár még egy plusz hetet is,csak tökéletes állapotban vittem.Mondjuk ő ugyanúgy lebetegedett két hét múlva.Nagy csoportosan már dolgoztam,akkor sajnos muszáj volt nem teljesen 100%-an vinni.Most a suliban meg egyenesen elvárás,hogy ha csak ha nem hány,megy a hasa,lázas akkor vigyed,akkor is ha ömlik a taknya vagy köhög.Mert lemarad.Suliban már nem problémáznak rajta,
2018. jan. 28. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

1-2 napot meg rahuzunk akkor. Megoldhato. Meglatjuk mi lesz.

Nalunk is max ha 3 hetet egy huzamban birja, de van, hogy 2 het es kezdodik valami.

Remelem jovore mar erosebb lesz.

2018. jan. 28. 19:33
 9/12 anonim ***** válasza:

Hagyjuk még.

Hozzáteszem: nálunk szerencsére nem gond a gyerekvigyázás, ha nem megy oviba.

2018. jan. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
74%
Akkor viszem, amikor az orvos jónak látja. Ha előre megkapom az igazolást, betegen akkor sem viszem közösségbe. De az, hogy télen folyik az orra, vagy kicsit köhög, szerintem tök normális. Kínzó, másokat zavaró köhögéssel ugyanúgy nem viszemn, mint zöldessárga orrfolyással... de mivel allergiás is egy csomó mindenre, sosem lehet tudni, hogy van a betegség vége, és hol kezdőpdik már csak a szokásos téli "alapállapot".
2018. jan. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!