Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Van az a pont, ahol inkább...

Van az a pont, ahol inkább felhagynátok végleg az orrszívó porszívó használatával?

Figyelt kérdés
Második gyerekem 15 hós. Mindkettő utálta világéletében az orrszívást, de ez nem ritka jelenség, tudom. A kicsi viszont nemcsak ezzel van így, minden gyógyító szer, eszköz, amivel közelítek felé, ordítást vált ki. Pár napja újra kell orrot szívni elég sokszor, de tegnap óta extra rosszul viseli. A tortúra végén sem nyugszik meg, legalább 5-10 percig kell még nyugtatgatni. A legújabb pedig, hogy tegnap éjjel négyszer is ordítva ébredt fel (egyébként is sokszor kel, de higyjétek el, tudom milyen, mikor a foga vagy hasa miatt ébred, vagy csak szopizni... ez nem az). De a legijesztőbb ma délután volt. A délutáni alvás előtt természetesen kiszívtam megint az orrát, hogy jól aludjon. Alapesetben min. másfél órákat szokott aludni - ma fél óra után felkelt sírva, de konkrétan úgy sírt, mint a felnőttek, mikor gyászolnak egy közeli hozzátartozót. Zokogott, hüppögött, és semmilyen trükk nem vált be, szopi, ringatás, éneklés, ölelés, semmi. Fél óra után nagyon nehezen elfogadott egy kis gyógyszert (gondoltam nem zárható ki, hátha fáj valamije mégis), de még bő fél órát azután is így zokogott. Aztán nagy nehezen megnyugodott, most megint jókedvű (bár nem aludt vissza). De bevallom rettegek újra alávetni az orrszívásnak... HA tényleg amiatt van persze. De anyukák/apukák, tegyétek a szívetekre a kezetek, és vegyétek figyelembe, hgoy nincs két egyforma gyerek (az én két gyerekem is tök más): ha annyira traumatizálja a gyereket az orrszívás, hogy aludni sem tud utána nyugodtan, akkor is csinálnátok? Nem keresnétek inkább valami más opciót?

2018. jan. 31. 16:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

És milyen más opciót keresnél?

Igen, inkább az orrszívó, mint az arcüreggyulladás, a hallás romlása, a nehézkes beszédészlelés...

Kipróbáltam magamon az orrszívót. Nem fáj, semmi kellemetlen nincs benne, ellenkezőleg, nagyon jól esik utána, óriási megkönnyebbülés. Ha esetleg a zaj ijeszti, ott Nosiboo.

2018. jan. 31. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
A 19 hónapos kisfiam is ordít előtte, utána és nem 10-15 percet, hanem jóval többet. Persze, hogy nem tetszik neki, mint a pelenkázás, öltöztetés sem, mégis muszáj. Én is kipróbáltam az orrszívót, nem fáj. Ki kell, hogy bírja, az ő érdeke és egészsége.
2018. jan. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Tőlünk nyugatabbra sehol nem használják ezt a módszert, és mi sem ezzel nőttünk fel. Értem én, hogy haladni kell a fejlődéssel, mert tényleg ez a leghatékonyabb, de úgy érzem, hogy nem mindenáron. Az a baj, hogy szerintem nem a zaj zavarja, hanem a brutális procedúra, hogy lefogjuk, és erőszakkal dugdossuk az orrába azt a csövecskét. Esetleg a sós vizes átmosáson gondolkozom még, bár nála semmire nincs garancia, egyszerűen gyűlöli, ha bármivel közelítünk felé ilyenkor.
2018. jan. 31. 17:04
 4/24 A kérdező kommentje:
Ja igen, pontosan tudom, hogy nem fáj, és azt is, hogy az egészségét szolgálja. Épp ezért nagyon alaposan és gyakran is csinálom neki, ha szükséges. Csak mintha most kattant volna át valami a kis agyában, ami miatt most sokkal jobban megviseli.
2018. jan. 31. 17:06
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, hogy nem ezen nőttünk fel, cserébe tízszer szúrták fel a fülemet.

Kösz, inkább az orrszívó.

Ez ugyanolyan, mint a szükséges gyógyszer beadása. Persze, hogy küzd ellene, mert még nem fogja fel ésszel, hogy az segít rajta, de ettől még beadom akkor is, ha látszólag megfulladni készül úgy vergődik és harcol ellene.

Vagy a folyadékivás lázas betegség esetén. Legutóbb a 2 évesem semmit nem akart inni, hosszú órákon át, már a kiszáradás jeleit mutatta. Megitattuk fecskendővel, jobban is lett. Inkább, mint az infúzió. Abban is volt már része.

2018. jan. 31. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
És használják "nyugaton" is. Német, holland és amerikai ismerősöm is ismeri. Csak nekik akkus vagy elemes van.
2018. jan. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
2018. jan. 31. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban se használták ezt a szüleim, kétszer szúrták a fülem, mai napig emlékszem az egyik rémes napra, kösz nem....

A lányom 5 éves, de pl. most egy olyan megfázásból lábal ki, hogy iszonyat sűrű az orrváladéka, reggel-este szívom neki, napközben meg magának fújja.

Ő is utálja, de inkább némi sírás, mint a fülgyulladás.

2018. jan. 31. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Teljesen megértem a jelentőségét, és hogy így gondolod. De én a lelki oldalát tenném a mérleg másik oldalára - ilyen kis korban is érheti már maradandó trauma a gyerekeket. Valószínűleg a legtöbben nem érzik meg, de biztosan akadhat olyan, akire épp ez van ilyen hatással.

Különben nagyon kíváncsi lennék, hogy ha ennyire csodafegyver ez az orrsziporszi dolog, miért csak nálunk van használatban? Angliában, Németországban kifejezetten a fülgyulladásra meg szövődményes betegségekre utaznak, vagy mi?

2018. jan. 31. 17:29
 10/24 A kérdező kommentje:
Ez új nekem, hogy használják máshol is, de köszönöm az infót. A londoni barátnőim egyöntetűen mondták, hogy sehol senki nem használ ilyet, orvos sem javasol ilyesmit.
2018. jan. 31. 17:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!