Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ovisunk két hete influenzás....

Ovisunk két hete influenzás. Teljesen meggyógyult, de két hét elteltével még mindig hasmenéses, sárga folyós széklete van. Elhúzódhat ennyire egy hasmenés influenza után? Járt már valaki hasonló cipőben?

Figyelt kérdés
Diétáztunk, probiotikumot szedünk, semmi változás. Más baja nincsen, rendesen eszik és iszik, aktív.

2018. febr. 10. 20:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem voltam ilyen helyzetben. Mindenképp vidd vissza a dokihoz, lehet, hogy szövődmény, felülfertőződött és antibiotikum kell stb...

Két hét után is hasmenés, az sok. Esetleg mas probiotikum?

2018. febr. 10. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az orvos nem javasolt antibiotikumot éppen a hasmenés miatt. Sajnos az influenza a fülére is ráment, de nem fájt neki, így nem tűnt indokoltnak ezért sem az antibiotikum. Megpróbálunk más probiotikumot is.
2018. febr. 11. 01:30
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Mi enterolt szoktunk használni. Ha még nem próbáltad, akkor ajánlom. Lehet h akkor még nem volt szükség antibiotikumra, de sajnos egy vírus fertőzés is felülfertőződhet.
2018. febr. 11. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Lehet vírusfertőzés szövődménye is a hasmenés. Ha nem kapott antibiotikumot eddig rá, lehet most nem ártana, mert ez lehet baktériumos bélfertőzés.

Ha eddig antibiotikumot is kapott, akkor lehet gondolni gyógyszer allergiára is.Lányom 1 évesen kapott penicillines gyógyszert, folyton ment a hasa, megvizsgálták és kiderült penicillin érzékeny.

Enterol nagyon jó lenne, van gyereknek való.Meg ha adható gyereknek, én adnék neki széntablettát mellé, diétáztatnám 2-3 napig.Széntablettából az adható maximum adagot.Ha nem javul ezektől, orvos! Vagy már most alapból orvos.

2018. febr. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ki fogjuk próbálni mindenképpen az Enterolt is, hátha éppen az fog segíteni. Egy kicsit tartok tőle, mert én éppen terhesség alatt kaptam egy fertőzés végett és nekem pár nap múlva nagyon erős légszomjat okozott, alig tudtam venni a levegőt, mintha a tüdőmet összekötözték volna, ezért nem voltam hajlandó tovább szedni, féltem, hogy a baba nem kap oxigént. Figyelni fogom, hogy a gyereknél nem okoz-e ilyen hatást. Az orvoshoz is elvisszük, bár nem szívesen viszem újra közösségbe, hogy esetleg még valamit újra elkapjon szegény.
2018. febr. 11. 10:09
 6/12 A kérdező kommentje:
Az influenza nála hányásos-hasmenéses volt, tehát kezdettől fogva volt hasmenése, sokkal erősebb formában mint most, tehát gyakorlatilag teljesen folyékony és sárga. Azóta mindenképpen haladtunk előre, mert már barnás a színe, pépesebb, olykor már egészben is van, de a sárga folyadék még mindig látszik. Csak nagyon lassan javul. Mivel a legelejétől kezdve volt hasmenés, én még mindig erre a vírusra gyanakszom, de remélhetőleg az orvos el tudja majd dönteni. Nálunk a penicillin szokott beválni, az amoxicillin sajnos nem. Széntablettát is kap.
2018. febr. 11. 10:25
 7/12 A kérdező kommentje:
Diétát tartottunk, de sajnos nem volt semmilyen változás, ezért abba is hagytuk.
2018. febr. 11. 10:36
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell sem antibiotikum - ez még jobban tönkrevágná a bélflórát és növelné a hasmenést, sem széntabletta, egyszerűen meg kell várni h elmúljon a hasmenés. Probiotikumot adj neki, mi is Enterolt használunk, de nem ér semmit, az én gyerekemnek is hasmenése van még mindig az influenza után, pedig egyébként teljesen jól van, de emiatt még nem megy oviba.

[link]

2018. febr. 12. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, neked is köszönöm a választ! Leírom, mi lett a történet vége (remélem, vége), elmentünk az orvoshoz, aki azt mondta, hogy ez már nem a vírus, hanem a sok hasmenés tönkretette a bélflórát, ezért egy székrekedésre való :-D baktériumot+rost port írt fel neki, hogy a bélműködés helyreálljon. Tehát a bél ismét mozogjon és a bélflóra rendeződjön. Pár napja szedjük és használ. Semmi diéta, sem széntabletta, semmi más nem szükséges és letolt, hogy beteg gyerekek közé vittem a gyereket. Tehát várni kell, míg a bélműködés helyreáll. Pár napja szedjük és már egyértelmű a javulás. Köszönöm még egyszer a válaszokat! Én csak úgy nyugodtam meg, hogy elvittem orvoshoz is, de szerencsére nincs komolyabb baj :-)
2018. febr. 14. 11:16
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
8-as vagyok. És mi a neve annak amit felírt nektek az orvos kérdező? Az én lányomnak is még azóta is hasmenése van, már kb 1,5 hete, de a mi orvosunk nem mond semmit csak h Protexint szedjen (probiotikum), de az nem használ semmit.
2018. febr. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!