Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mometason orrspray-ről tudnáto...

Mometason orrspray-ről tudnátok véleményt írni? Ki mire kapta?

Figyelt kérdés
Az orvos ezt írta fel a gyerkőcnek, de erősen hezitálok. A használati utasításban leírtak eléggé elrettentőek.

2018. febr. 14. 22:10
 1/5 anonim ***** válasza:
44%

Pullmonológus írta ki állandó nátha miatt. Semmilyen allergia nem igazolódott a teszteken. Betegtájékoztató alapján nem mertem használni. Ez az orvos egyébként egyszer már túlgyógyszerezte a gyereket, amitől befulladt.

Én egyébként is sikítófrászt tudnék kapni a betegtájékoztatóktól, de így hogy még az orvosban sem tudok megbízni, nem mertem használni.

2018. febr. 14. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Én már ki sem váltom a gyógyszert úgy, hogy előtte ne nézzem meg az interneten a betegtájékoztatóját. Nekünk az orrmandula okoz állandó légúti megbetegedést, fülgyulladást és műtét helyett ezt írta fel az orvos. Allergiavizsgálat nálunk is volt és semmit nem találtak. De az sem semmi, hogy sima náthára ilyen szert írjon fel valaki. Sajnos az orvos nekünk azt mondta, hogyha ki is vennék a manduláját, lehet, hogy ugyanúgy kellene a sprayket használni. Ezt most öt hétig kellene, de nem visz rá a lélek, hogy ilyet adjak a gyerekemnek.
2018. febr. 14. 22:48
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is pulmonológus írta fel. Krupp, kezdődő asztma, allergia van. Időnként jön a rosszalvás, orrdugulás éjszaka, főként most majd jön a tavasz, a virágzás (de amúgy háziporra is allergiás, szóval kb mindegy). Ilyenkor kúraszerűen használjuk 1-2 hétig minden este és sokat segít. Aztán van, hogy hetekig, akár 1-2 hónapig nincs is rá szükség. Általában évente 1 flakonnal használunk max el.


Nagyon jó gyógyszer. Tudom, hogy a szteroid elrettentő sokak számára, de mint ilyen nagyon gyorsan és hatékonyan tudja kezelni a gyulladást, vagyis lényegében percek alatt lelappasztja a megduzzadt orrnyálkahártyát.

2018. febr. 15. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nálunk csak télen a nátha megy át komolyabb légúti betegségekbe. Megpróbálom valahol megoldani a műtétet. Nem akarom, hogy minden télen ezen éljen a gyerekem.
2018. febr. 16. 19:07
 5/5 anonim válasza:
Szoktam használni. És nagyon sokat segit mindig
nov. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!