Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szívzörej 6 hetes babámnál?

Szívzörej 6 hetes babámnál?

Figyelt kérdés
Ma az 1 honapos statusz vizsgalaton a gyerekorvos figyelt fel ra h zoreje van..eddig nem mondtak ..nem kuldott sehova azt mondta 2 honapos koraban szoljak h ezvolt es mindig figyelni fog rá .volt valakinek ilyen?!Nagyon felek
2018. febr. 22. 18:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Igen volt. Minket elküldtek szívultrahangra, de semmi komoly dolgot nem találtak.
2018. febr. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez nem egyedi eset. Nekem a 4 éves gyereknél szóltak először, hogy szívzörejt hallanak. Az esetek 98%-ban ártalmatlan dologról van szó. Mi elvittük kardiológushoz, csináltak uh-ot, ő a 98%-ba tartozik. Ha nem vagy nyugodt, akkor beszélj a gyerekorvossal minél előbb.
2018. febr. 22. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Minket is elküldtek stiv ultrahangra, ott megállapitották, hogy a 6-os skálán 1-es fokozatu, ártalmatlan szívzörej.


Viszont lázas állapotban ugyanez3/6 volt (6-os skálán 3-as), azt mondják a lázas állapot fokozhatja de nyugodjak meg, ezzel 100 évig is lehet élni (szoval egy életen át tart a szívzörej ami ártalmatlan)


Én nagyon nehezen jöttem le arrol hogy ne stresszeljek azon, amikor pl szalad a gyerek, hogy kabáton keresztül is érzem a szívlüktetését, vagy amikor spontán felvettem, öleltem, akkor a dekoltázsomon is érzem. A gyerek is elkezdte a szivét figyelgetni, kezdett beteg szellemben gondolkodni magárol, hogy neki beteg a szive, na akkor tudatosan fordultam 180-at es nem figyelgetem, nem ellenőrizgetem, nem lovalom magam diszkrét stresszbe sem, mert egy gyerek azt is tudja mire gondol az anyja, min aggódik és ezzel csak átültetem a terhet rá.


A tehetetlenséggel a legrosszabb küzdeni. De még az okát sem tudom, pedig kerestem.nem értem miért, nem tudokmit tenni, az orvosok szerint nem is kell, de azt sem tudom, speciel sportolonak

, vagy impulziv fizikai terheléses pályákra jobb ha nem is motiválom? Én igyekszem magam a rémképekről leállitani.

2018. febr. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem a 2 évesemnél is van, kardiológián voltunk mi is, ártalmatlan.
2018. febr. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekem is volt(Van?), kb ennyi idős lehettem mikor anyunak szóltak róla. Semmi bajom sem lett, teljesen jókat szaladgáltam, ma aktívan sportolok, tök jól megvagyok. Félévente egyszer talán, ha nagyon stresszes vagyok, olyan érzésem van, mintha kihagyna egyet a szívem aztán gyorsan 2x annyit dobbanna, aztán minden a normál kerékvágásba visszatér. Ez nem tudom összefügg-e a szívzörejjel, de ha ennyi csak, ne aggódj, semmi baja nem lesz a gyerkőcnek:)
2018. febr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nagyon sok gyereknél van, teljesen fiziológiás, tehát természetes. Pár éves korukra kinövik.
2018. febr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
0%
Ha olyan nagy baj lenne akkor azt a születés után észrevették volna a korházban, és nem nőne, gyarapodna szépen. Egyéb tünetek lennének. (beszürkülés).
2018. febr. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
re3. Miért ne sportolhatna? Az én gyerekem intenzíven sportol, heti 3-4 edzése van. Sportorvos félévente látja, ekg is van, kardiológushoz meg mi visszük 2 évente önszorgalomból.
2018. febr. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hat ha van lehetőseged vigyetek el kardiologiara.Ez lehet jo szerencsevel egy ártalmatlan szívzörej amit kinő de lehet tenyleges szivrendellenesseg. Nálunk igy történt. Megallapitottak hogy több lyuk van a szíveben. A pitvarok es a kamrak kozott is volt. De ha nem halljak meg a zorejt ra se jövünk mert fejlodesben, hízásban nem latszodott rajta. De ha sokat izzad, nem gyarapodik, könnyen elkap barmit akár már ilyen kicsi korban is akkor feltétlenül nezzessetek meg.
2018. febr. 22. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Első fiamnak is volt, az akkori gyerekorvos csak megemlítette, de nem küldött sehova, ki is nőtte. Elköltöztünk másik városba, a második fiamnak is volt, ez a gyerekorvos elküldött kardiológiára a biztonság kedvéért (mondjuk én inkább ezzel az elvvel értek egyet) láttak egy pár mm-es tágulatot, de a normál értéken belül. A vizsgálatkor 6 hetes volt a fiam, és 4 évesen (!) hívott vissza kontrollra.
2018. febr. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!