Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kislányomnak hasmenese van...

Kislányomnak hasmenese van abba hagyjam az antibiotikumot?

Figyelt kérdés

Sziasztok

A kislanyomnak(14honapos)kozepfulgyulladasa van tegnap vettek eszre a ful orr gegeszeten a doki irt fel neki antibiotikumot(cefzil) tegnap este mar kapott es reggel is. reggel vissza vittem a ful orr gegeszetre mert egesz ejszaka sirt nagyon fajt a fule ..fel szurtak neki. Mikor hataertunk hasmenese lett aztan delben kapott normaflort es ra egy orajara megint hasmenese volt...es most az elobb is. Tehat ma mar 3szor. A betegtajekoztatoban az van hogy ha sulyos hasmenes vagy, ha barmelyik mellekhatas fel lep(koztuk van a hasmenes is) hagyjuk abba es szoljunk orvosnak de olvastam a neten , hogy kb mindenkinek hasmenese van az antibiotikumtol szerintetek ma este beadjam neki vagy ne? Holnap mindenkepp szolok az orvosnak.

Szedett mar valaki ilyen cefzilt? Volt valakinek hasonlo?

Elore is koszi a valaszokat :)



2018. márc. 7. 18:02
 1/9 anonim ***** válasza:
29%
Hívd fel a kórház fülészeti osztályát, kérdezd meg, mit javasolnak.
2018. márc. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Hát ne add, ha azt akarod, hogy ne gyógyuljon. Antibiotikumot sose szabad félbehagyni, csak allergiás reakció esetén.

Ez nem az.

A hasmenés nem 3 laza székletnél kezdódik.

Adhatnál normális probiotikumot is. A normaflor semmi.

2018. márc. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Probaltam tobbszor is senki nincs ott foleg ilyenkor..azvolt kiirva 2ig vannak kozben hivtam oket delben mikor hazaertunk nem vettek fel..gondoltam ebedelnek. utana 1 órakor is hivtam mondtak senki sincs mar ott
2018. márc. 7. 18:30
 4/9 anonim ***** válasza:
84%
Én beadnám és ha tudnék még ma kerítenék valahonnan enterolt. Az sokkal jobb a normaflorenál. Holnap pedig ha a fog rendelést nem sikerül felhívni, a gyerekorvossal beszélnék.
2018. márc. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
En adni akarom nem merem abbahagyni csak megijedtem mert a betegtajekoztatoban az volt. A doki a normaflort mondta.. meg nem hallottam rola rosszat
2018. márc. 7. 18:34
 6/9 A kérdező kommentje:

Ma meg mindenkepp beadom neki

Koszonom a gyors valaszokat :)

2018. márc. 7. 18:35
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
ne legyél hülye, az antibiotikumot végig kell szedni, mert ha abbahagyod idő előtt, akkor gyógyszerre ellenálló lesz, és nem lehet már azzal se kikezelni. adj neki biogaia protectis port. az probiotikum és segít megtartani a vizet a szervezetében.
2018. márc. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

Remélem nem hagytad abba az antibiotikumot a babánál. A középfülgyulladás nem gyógyul meg antibiotikum nélkül uh mindenképp szedni kell végig, különben súlyosabb dolgok fognak történni mint egy kis hasmenés, pl. agyhártyagyulladás stb.

Normaflor helyett Enterolt adj, az sokkal hatásosabb.

2018. márc. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nemhagytam abba aznap este meg beadtam neki a cefzilt es masnap reggel felhivtam a dokit aztmondta hogy más kell neki irt fel mást és már azt adom :)
2018. márc. 9. 23:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!