Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Volt aki beoltatta gyerekét...

Volt aki beoltatta gyerekét influenza ellen tavaly ősszel? Érdemes volt? Jövőre beoltatjátok gyereketeket?

Figyelt kérdés
Én most nagyon elgondolkoztam h idén ősszel beadatom az egész családnak ugyanis 3 hétig kinlódott az egész család, és nem akarom ezt még egyszer.

2018. márc. 9. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:
43%

Nem oltottam és nem is fogok.

Mi idén se kaptuk el. Míg mások akik oltottak, hetekig ágyban feküdtek az influenza miatt.

2018. márc. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%

nem oltattam. és nem is kaptuk el, a férjem az volt, egy hétig itthon volt, mégse kapta el egyikünk sem.

nekem az a véleményem, hogy ha minden vírus ellen oltatunk előbb utóbb mind átalakul, agresszívabban visszatér, stb lásd skarlát. Nem vagyok oltás ellenes, de pl az influenzát teljesen feleslegesnek gondolom - kivéve persze ha valaki idős v terhes

2018. márc. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%
Idén beadattuk a fiunknak, mert hármas ikrekkel voltam terhes és igy látogatasi tilalom eseten is beengedtèk volna hozzám. Nem kapta el. De eddig sosem oltattuk és sosem kapta el. Nem tudom, hogy idén beoltatjuk-e majd. Kiderül, hogy mit tanácsol a koraszülött kistesok miatt a gyerekorvos.
2018. márc. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi is így jártunk, bár "csak" a gyerek volt influenzás. Jövőre beoltatom, mert nagyon csúnya lefolyású volt. Még sosem voltam influenzás, ezért fogalmam sem volt róla, hogy ez egy ennyire durva dolog és így el tud húzódni. Az egyik válaszolónak annyiban igaza van, hogy mutálódik a vírus, viszont nem kell hozzá gyógyszer vagy oltás, hogy ez megtörténjen, anélkül is mutálódik egy vírus.
2018. márc. 10. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az összes itthon fellelhető oltást beadattam neki, ezt az egyet kivéve. A gyerekorvossal konzultáltam, ő azt mondta, hogy egészséges szervezet esetén nem valószínű, hogy komolyabb károkat okozna.

4 éves, soha nem volt influenzás (sőt, náthánál komolyabb betegsége se volt még). Mi, szülők se voltunk influenzásak vagy 20 éve.


Néhány éve magamnak beadattam, akkor se lettem beteg, se más években oltás nélkül.


Akkor fogom az aktuálisat beadatni, ha a H1N1 (régen spanyolnátha) ismét megjelenne, mert annak a törzsnek van olyan formája, ami nem a felsőlégutakat támadja, hanem rögtön a tüdőben okoz bevérzést. Annál nem kockáztatnék.

Anno a spanyolnáthának is azért volt nagy a mortalitása (a higiéniai hiányosságokat leszámítva) a 30 év alattiak körében, mert ők még nem találkoztak a vírustörzzsel (30-40 éves ciklusokban szokott járványszerűen terjedni), ezért az immunrendszerük nem tudta kezelni a kórokozót.

2018. márc. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

De a kérdésedre válaszolva, ha ti fogékonyak vagytok rá, jó ötlet az oltás. Nem ad 100%-os védelmet, de csökkenti a fertőzés esélyét. Főleg, ha nem lappangási időben adják be (ez benne van a pakliban, ebben az esetben biztos a fertőzés, de ennyi kockázat belefér).

Kérdezd meg az orvost, hogy mennyivel korábban érdemes, de mindenképpen jóval a járvány várható kitörése előtt adatnám be, nem akkor, amikor már a fél ország kidőlt tőle.

2018. márc. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem, és nem is fogom. Amióta szedjük a D-vitamint, egy megfázás 3-5 napig tart, enyhe tünetekkel (tüsszögés, orrfolyás). A kisebbik gyerekem ezen a télen még 1 napot se hiányzott az oviból, a nagyobb 2x hiányzott összesen 3 napot, hányás miatt, ami másnapra rendbejött.

Ha erős az immunrendszered, akkor azért nem kell. Ha gyenge, akkor pedig máshogy is meg lehet erősíteni.

2018. márc. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, az influenza nem hányás vagy nátha. Vírus, ha bekerül, akkor hiába szed valaki D vitamint. Az én gyerekem is mindennap kap D vitamint, egészségesen él és étkezik, mégis influenzás lett. Ovis csoportjában összesen 8-an voltak, mert mindenki beteg volt. A D vitamin segít legyűrni egy náthát, de az influenza sokkal durvább dolog.
2018. márc. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy rosszul fogalmaztam, nem keverem össze a hányást az influenzával. Annyi a lényeg, hogy bár errefelé is tarolt az influenza (ovis csoport 3/4-e hiányzott), mi egyszer sem voltunk komolyabban betegek. Nálam kétszer voltak influenzára utaló jelek (izomfájdalom, vizes orrfolyás), de a gyerekeim vagy nem kapták el, vagy csak az orrfolyásig jutottak el. Ez már a második ilyen tél volt, előtte, amikor még nem szedtünk D-vitamint, elég sokat betegeskedtünk.
2018. márc. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!