Sos bélcsvarodás?

Figyelt kérdés
1 hete kezdtem hozzátáplálni a babám.Minden rendben ment,de 3 napja kicsit nehezebben kakilt és az állaga is más volt (sűrűbb).Ez gondolom természetes a hozzátáplálás miatt.A gondok tegnap este kezdődtek.Nagyon sírt mikor kakilt,és a kaki állaga is elég kemény "kígyószerűen" maradt a pelusban.Ma reggel is sikerült neki,de csak egész kicsit mostmár picit puhabb volt,a barack és kamilla teától.de most délutánra újra nagyon erőlködött,befeszült és sírt de nem jött semmi.Lehet bélcsavarodás?vagy csak simán szorulás és normális a hozzátáplálás kezdetekor?

2018. ápr. 19. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Normális, hiszen a kis bélrendszere most szokik hozzá a normális ételekhez. Ha bélcsavarodása lenne már észrevennék, mert elájulna, hideg, verejtékes és sápadt lenne. Ráadásul ennyi idő alatt nem alakul ki. Mennyi idős? Lehet korai még neki a hozzátáplálás. Meg mit kapott eddig?
2018. ápr. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha elzáródik valakinek a bele, akkor sem kaki, sem puki nem jön, a has kemény, felpuffadt esetleg hány is.

Tornáztassad és masszírozd a hasát, hátha segít neki. Figyeld, hogy puki van-e neki.


Szerintem valószínűbb a szorulás.

2018. ápr. 19. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
6 hónapos múlt.a védőnő ajánlására répával meg almával kezdtük.de mivel mind kettő szorulást okoz,most csak barackot kap kis tápszerrel összeturmixolva.tudom hogy a kamilla viszont nem jó hosszú távon a beleknek,de most tegnap este óta abba kapa a tápszert egy cseppnyi cukorral meg inni essig csak vizet kapott de most belekevertem egy kis narancslevet is hátha meghajtja.Nagyon sokat is maszírozom a hasát.Még sosem volt ilyen nagyon izgulok.Amúgy meg jókedvű játszik alszik,láza nincs
2018. ápr. 19. 17:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Na nekem ilyenek eszembe se jutottak szerencsére. Keményebb a széklete, ennyi. Adj neki több folyadékot!
2018. ápr. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
bocsánat a helyesírási hibákért csak gyorsan pötyögtem a telefonról és nagyon izgulok...a zöld kéz meg ment mindenkinek köszi a gyors válaszokat.
2018. ápr. 19. 17:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Jajj..megvan az ok szerintem. Egyszerre csak egy féle ételt vezess be, egy hét különbséggel, hogy legyen ideje megszokni. Tehát ha te felváltva adod az alma-répát, pluszban még a barackot is, az okozhat ilyen pocigondokat.
2018. ápr. 19. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
utolsó.remélem tényleg csak ennyi a baj.erre is gondoltam.tegnap meg ma csak barackot adtam.remélem holnapra jobban lesz szegénykém.erre az elején nem is gondoltam,mivel az első kettővel ilyen gond egyáltalán nem volt.de biztos ő érzékenyebb.
2018. ápr. 19. 18:16
 8/8 A kérdező kommentje:
Ma reggelre sikerult neki egesz puha allagu.hal istennek nem is sirt.koszi mindenkinek a tanacsokat igazatok volt.🤗
2018. ápr. 20. 12:23

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!