Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kötelező védőoltást aki nem...

Kötelező védőoltást aki nem adatja be tudtok olyanról akit meghurcoltak volna emiatt?

Figyelt kérdés

kit vesznek elő apát vagy az anyát

én azt olvastam, hogy csak pénzbírságot szabnak ki maximum



2018. máj. 31. 09:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
98%

Nem meghurcolás, hanem törvényileg szabályzott büntetés.


Az igazi paradoxon majd oviban jön elő, mert oda kötelező járatni a gyereket, viszont csak oltott gyerek mehet közösségbe.

2018. máj. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
98%
Attól függ.Ha bizonyítják,hogy az oltás megtagadása veszélyezteti a gyermek fejlődését,egészségét,akàr 5 év börtönt is kaphatnak a szülők.Amúgy közösségbe sem mehet oltások nélkül.Se bölcsi,se ovi,se suli
2018. máj. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
98%
De ez mièrt kèrdès egyàltalàn? Mièrt kell valakinek ezt tenni a gyerekèvel?
2018. máj. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%
Ez nem meghurcolás. Jogos büntetés.
2018. máj. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%

vagy esetleg a gyermek belehal egy kis szúrással elkerülhető betegségbe... persze, a pénzbírság a maximum büntetés.

Mondom ezt úgy, hogy NEKEM volt pár éve szamárköhögésem, és az ellenségemnek sem (nem hogy egy pici gyereknek) kívánom azt a 9 hónapot, amíg sikerült kikeveredni belőle, meg a felülfertőződésekből. És a szamárköhögés egyébiránt egy antibiotikummal hatásosan kezelhető betegség...


Felelőtlenség szülői hóbort és félretájékozódás miatt olyan gyermekek életét veszélyeztetni, akik koruk vagy egészségi állapotuk miatt nem kaphatnak meg szükséges védőoltásokat.


Pénzbírság? azt nem kívánom, hogy nézze az ilyen szülő a gyereke szenvedését, de mivel veszélyezteti az egészségét, minimum elvenném tőle!

2018. máj. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
75%

Te magad megkaptad az oltásokat gyerekként? Miért akarod megtagadni? Neked lett tőle bajod?


Nincs jogod más teste felett rendelkezni! Főleg úgy, ha te védett vagy azokra a betegségekre, aminek ki akarsz tenni egy gyereket.

2018. máj. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
"Az elutasítás után az ÁNTSZ kitűzi az oltás időpontját, amikorra berendeli a gyermeket. Ha a szülő továbbra sem oltat, rendőri intézkedéssel fenyegetnek, és 50 és 500ezer Ft közötti bírságot szabhatnak és szabnak is ki, ezt akár többszöri alkalommal is, míg a szülő be nem adja a derekát"
2018. máj. 31. 09:33
 8/22 anonim ***** válasza:
65%
#5 maximálisan egyetértek!
2018. máj. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
96%
2-es vagyok.Hiába vagyok lepontozva,igen is börtönbüntetés is járhat érte.
2018. máj. 31. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Azért az érdekes, hogy az esetek nagy részében oltatlan afrikaiak meg simán mehetnek iskolákba is, ez ma tény.
2018. máj. 31. 09:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!