Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Agyhártyagyulladás elleni...

Agyhártyagyulladás elleni védőoltás?

Figyelt kérdés

Aki tutira tudja, melyik milyen, válaszolnátok? Van az a 6000 Ft-os oltás, ami bizonyos agyhártyagyulladás ellen véd, illetve van az a fajta agyhártyagyulladás, amit a fertőzőtt kullancs terjeszt. A kettő nem ugyanaz? Tehát ha beadatom azt a 6ezer Ft-ost, az nem véd a kullancs által terjesztett agyhártyagyula ellen???

Még az is kérdésem, hogy melyik a veszélyesebb? Azt tudom, hogy az a fertőző agyhártyagyulladás nagyon komoly betegség, de ha fertőzött kullancs csíp meg valakit, az kevésbé? Kinek mi a tapasztalata, véleménye erről?


2018. máj. 31. 10:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ezt mikor kell beadatni? Ez a Neisvac nevű?
2018. máj. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, nekem a 2 hós oltásnál írta a doki, 2 év alatt ingyenes.
2018. máj. 31. 11:52
 3/13 A kérdező kommentje:
Ezt most olvastam csak.
2018. máj. 31. 11:53
 4/13 anonim ***** válasza:
6000 ft-os? A Neisvac ingyenes, a Bexsero 20 és 30 ezer forint között mozog.
2018. máj. 31. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

4-es

Mi a kettő között a különbség?Ez a téma engem is érdekel.Köszi a választ előre is.

2018. máj. 31. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A bexsero a B típus ellen véd, míg a neisvac c az a C típus ellen. Van még a nimenrix, ez 5 típus ellen véd beleértve a C-t, de a B ellen nem. (Nem jellemző amúgy Európában a B-n meg a C-n kívül más)

A kullancs elleni egy teljesen más történet.

Egyik oltás nem zárja ki a másikat, kaphat neisvac-ot, bexsero-t és a kullancs ellenit is. Mind veszélyes betegség. A B típus jelenleg gyakoribb, mert drága az oltás. Míg C ellen azért oltanak rendesen, emiatt kevésbé van már jelen. Én azt gondolom aki megteheti, jobb, ha oltat ezek a nagyon veszélyes dolgok ellen. Nyilván van, akinek gondot okoz 3*30-35 ezer, az más történet.

2018. máj. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ez három teljesen különböző oltás.


C-típusú agyhártyagyulladás ellen van a Neisvac C, ez lett ingyenes tavaly január 1-től, pontosabban 300 Ft dobozdíjat kell fizetni kiváltáskor.


B-típusú agyhártyagyulladás ellen van a Bexsero, mi tavasszal 34 ezerért adattuk be az utolsót, tavaly még kaptunk 28 ezerért.


A kullancs-enchefaltisz elleninek nem tudom sem a nevét, sem az árát, mert azt nem adattuk be. Lyme-kór ellen az sem véd, az ellen nincs oltás.


A fenti három oltás független egymástól nem helyettesítik egymást!

2018. máj. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi, én azt nem tudtam,h a c ingyenes lett,csak kaptam egy receptet a dokitól, és rákerestem, mi az. Ott pedig írta,hogy majdnem 7 ezer Ft. De később olvsstam egy fórumon,h 2 év alatt ingyen,illetve közgyógyra is adható. Na a b még hagyján lenne, de hogy 3* 35 ezer...pffff.... És mindenkire ugyanannyira veszélyes,vagy x év alatt/felett inkább????
2018. máj. 31. 12:46
 9/13 A kérdező kommentje:
A kullancs elleniről meg annyit,hogy ha 24 órán belül távolítod el a kullancsot,kevés esélye vsn,hogy megfertőződsz.
2018. máj. 31. 12:47
 10/13 anonim ***** válasza:
A C egyre ritkább lesz, mivel egyre többen lesznek szerencsére beoltva vele. Agyhártya gyulladásban évente egy-két középiskolás szokott meghalni sajnos, ennek többsége B típusúban, valamennyi C-ben és egy részüknél nem is derül ki. Ha mélyebben érdekel, lehet találni erre pontos statisztikákat is.
2018. máj. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!