Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 6 hetes babánál furcsa pislogá...

6 hetes babánál furcsa pislogás, vörös szem?

Figyelt kérdés

Ma 6 hetes a kislányom, és 1 hete vettem észre, hogy az egyik szemét amikor pislog csak félig csukja be a másikat pedig rendesen. Ez nem minden pislogásnál fordul elő, van hogy szépen pislog és mindkettőt helyesen lecsukja, de van hogy nem. Azt is észrevettem, hogy amikor csak ilyen félálomban van az egyik szeme csukva a másikkal pedig picit kukucskál, hiába csukom le neki újra kinyitja. Voltam vele háziorvosnál, nem tudott mondani rá semmit, gyulladásra gyanakodott, írt fel Tobrex szemcseppet amit napi 5x kell használni. Ezzel 2 napja cseppentek neki, a pislogása semmit nem javult, viszont ma reggelre még be is pirosodott az egyik szeme olyan furcsán, csak a belső szemzugban közvetlen a szemgolyóval párhuzamosan van egy piros félkör. Olvastam a Tobrex betegtájékoztatóján mellékhatásként, hogy bevörösödhet a szem, de az ilyen furcsán jelenne meg? Körbetelefonáltam minden szemészeti magánrendelőt, de szombatra kaptunk csak legkorábban időpontot! Vigyem vissza ma a háziorvoshoz megmutatni neki a változást? Szegény kislányom nagyon nyűgös, ma egész nap sír szerintem fáj is neki! Van valakinek bármiféle hasonló tapasztalata? Előre is köszönöm a válaszokat!


Egy kétségbeesett anyuka


2018. jún. 7. 13:49
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Hát én biztos nem adtam volna neki tobrexet, amit csak 1 éves kortól lehet, főleg ha nincs is begyulladva a szeme. A pislogás neurológiai probléma, de egy 6 hetesnek mivel teljesen fejletlen az idegrendszere simán lehet, hogy csak játszanak az idegek az arcán. Ha nagyon akarod vidd neurológushoz, de szerintem semmi baja.
2018. jún. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nincs szemészet nálatok (nem magán)? Ha nincs külön gyerek, szerintem a felnőtt rendelésen is fogadják az ilyen kicsiket időpont nélkül.
2018. jún. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A helyi kórházban a gyerekszemészetet felhívtam, időpontot augusztusra adott volna, erre elmondtam mi a problémám, megkérdeztem, hogy ezeket a sürgősebb eseteket mikor/hol látják el, majd erre a válasza annyi volt, hogy minden napra 10 percenként már be vannak osztva a betegek, mégis melyik gyerektől vegye el azt a 10 percet az én gyerekem miatt? Szóval sajnos csak a magánrendelés jöhet szóba.
2018. jún. 7. 14:39
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát pedig kötelességük ellátni a sürgős eseteket időpont nélkül, még akkor is ha ilyen asszisztenst fogtál ki. Az én egyik gyerekem allergiás lett a Tobrexre (bedagadt a másik, csak "biztonságból" csöpögtetett szeme is), elmentünk az ügyeletre, ahol az általános orvos ugyanolyan hatóanyagút adott neki... persze rosszabb lett, aztán végül egy rokon szemész távgyógyító tanácsára nem adtam semmit és mire a szemészet kinyitott, magától meggyógyult (forralt vizes vattával kellett mosogatni meg masszírozni a könnycsatornát). De neki tényleg be volt gyulladva - ami szerintem inkább pirossággal, duzzanattal, csipával, szemdörzsöléssel jár, mint ezek nélküli pislogással. Úgyhogy akár az első válaszolónak is igaza lehet, nem tudom. Én laikus vagyok és csak annyit tudok mondani tapasztalatból, inkább egy szemészhez vidd, mint a házidokihoz.
2018. jún. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szerintem felesleges volt itt cseppentgetni . Az én lányom csinálta sőt csinálja is (10 hetes) . Orvos látta azt mondta semmi baj nincs a szemével ..
2018. jún. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!