Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mitől jönnek a kislányomat...

Mitől jönnek a kislányomat apro piros tűhegynyi pöttyök?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már teljesen tanácstalan vagyok és nagyon félek már...

Szóval van egy kislányom 18 hónapos lesz és kb 2-3 hónapja nagyon apro kicsi pontszeru beverzesek jönnek vagy az arcára, nyakára a kezén a lábán mindenhol volt már de mindig csak 1-2 nagyon apro szinte észre sem lehet venni másnapra elmúlik utana máshol ugyanúgy 1-2 nagyon apro és ez így megy ...

mikor először észrevettem egyszerre orvoshoz vittem aztmondta az orvos ez semmi eroltetestol lehet.. de nem tudtam megnyugodni mert mindig észre vettem valahol .. vettek tőle vert.. minden rendben volt megnéztek a trombicitakAt rendben volt..

Elmentünk borgyogyaszatra ott aztmondtak ez semmi

Azóta több orvos is látta mindegyik aztmondja ez semmi nemkell vele foglalkozni...

Már teljesen hülyének neznek... de nagyon aggódom mert meg mindig kijönnek a pottyok és én nemtudom figyelmen kívül hagyni mivel tudom hogy súlyos betegségek tünete is lehet és nagyon felek már ettől ...

Lehet megint vert kene vetetni? 1-2 hónap alatt változtatott a vére? Vagy már akkor kimutatta volna ha valami van?

Egyébként a kislányomnak ugyanolyan jó kedve van semmi más tünet csak ezek a kis pottyok...

gondoltam a tej allergiára de akkor más tünete is lenne és az orvos sem gondol erre..

elég sokszor beteg ilyen kisebb megfazasok nátha és ilyesmik..

szerintetek???

Kérlek írjatok akinek volt hasonló vagy valami

Már nagyon aggódók és nem merek már annyit orvoshoz menni mert tudom hülyének néznek és úgysem mondanak semmit...



2018. jún. 27. 19:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Ennyi orvosnak azért hihetnél. Igen, előfordul, hogy tévednek, de Te azért többszörösen bebiztosítottad magatokat. Ideje lenne elhinni, hogy semmi gond.

Sejtem, hogy valamilyen rosszindulatú vérképzőrendszeri betegségtől tartasz. Annak valóban tünete lehet a pontszerű bevérzés. De egyrészt azt a vérvétel jó eséllyel kimutatt volna, másrészt 2-3 hóbap alatt ennyi idős gyereknél már más, súlyos tünet is jelentkezett volna.

Nekem mindkét gyerekemen rendszeresen vannak ilyenek. Főleg nyakon, mellkason, de az arcukon is szokott lenni. Ilyen alkatok, ilyen a bőrük, hamar kialakul náluk. Időnként elég hozzá a biztonsági öv nyomása, de pl. kisfiamnak egyszer asztmás bronchitise volt, akkor az erőltetett köhögéstől rengeteg lett neki.

A folyamatos aggódással meg fogod magadat és ezáltal a gyereked is őrjíteni... hidd el, valami fura tünetet mindig produkálnak.

2018. jún. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Ha súlyos betegség lenne, azt a vérvétel kimutatta volna. Ilyen alkat. Kisebbik lányom 1,5 éves, ha náthás, neki is kiütései lesznek. Van hogy elmúlik, de volt már, hogy bőrgyógyászhoz kellett vinnem.
2018. jún. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:

En az étkeztetésén agyalnék.

Az apromagvasok is okozhatják. Gyerekem pl epertől lett kiütéses.de akár a banán is. Vagy fűszerek.


Megfigyelted már mikor jonnek elo, mikor mulnak?



Illetve virus is okozhatta de az nem tart huzamos ideig. Virusfertozes után 3 héttel szoktak a kiutesek megjelenni, aztán elmulnak. De gondolom nem bölcsis.

2018. jún. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
Van olyan is amit kéz láb száj betegségnek vagy fertőzesnek hivnak, szájban ritkabb. Az is okozhatja. Az is virus. Körmei nem lemezesednek?
2018. jún. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Nem semmi..

csak ezek az apro pottyok aztán elmúlnak utana máshova jönnek de csak 1-2..

gondoltam a tejre de akkor hasmenés és ilyesmik is lennenek.. az orvos sem gondol erre

2018. jún. 29. 23:10
 6/24 A kérdező kommentje:

Nemis neveznem annyira kiutesnek mert mindig nagyon keves es nagyon apro szerintem mas eszre sem venne..

kijon masnapra elmulik aztan mashol jon ki de mindig 1-2

2018. jún. 30. 00:12
 7/24 anonim ***** válasza:
Ötletként még lehet allergiás pl. fürdetőre, mosószerre, napra, hidegre, izzadásra, parfümödre... Tej mellett meg ott a kevésbé egyértelmű glutén vagy tojás vagy szója, meg amiket írtak, hogy akad, aki valamilyen fűszert, gyümölcsöt, magot... stb. vagy valami adalékanyagot nem tolerál. Persze ezek is, ha súlyosan allergiás lenne, nem ennyivel járnának, de létezik kisebb mértékű intolerancia, ami okozhat bőrproblémákat.
2018. jún. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm nagyon kedvesek vagytok

Fogalmam sincs milehet.. lehet tényleg ilyen a bőre nemtudom...

Esetleg ha valakinek meg van vagy volt hasonló írjon és hogy mitol volt v van?

2018. jún. 30. 14:26
 9/24 anonim ***** válasza:
A tejallergia tunete szekrekedes. A laktoze a hasmenes. Szamtalan etelallergia letezik nem csak tej. Attol lehetnek ilyen beverzesek. Egy allergiatesztet csinaltass ahol anti IgE szintet neznek es allergenekre mint pl tej, tojas, olajosmagvak, pollen, macska, fü, kazein szoja stb....
2018. júl. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Nézd, ha annyira beteg lenne akkor legalább láza lenne, vagy étvágytalan lenne vagy kedvetlen. Ha amúgy semmi baja, jókedvű, eszik, kakil, játszik, láztalan akkor nyugodj már meg egy kicsit. Annyi kis kiutes jön a gyerekekre, ha mindegyiken így drámázol, meg fogsz bolondulni. Nyugi!
2018. júl. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!