Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kombinált teszt eredményem...

Kombinált teszt eredményem szerintetek milyen?

Figyelt kérdés

Múlt héten voltam 12 hetes genetikai ultrahangon és kombinált teszten.

Terhesség számolva 12 hét 1 nap, mérve 12 hét 6 nap

CRL:62,6 mm

Tarkóredő: 2,3 mm

Orrcsont ábrázolódik

PAPP-A: 1.943 MoM

Szabad ß-hCG: 2,995 MoM

Súlyom: kb. 55kg

Kiinduló életkori kockázatom 1:236-hoz, mivel fogantatáskor 36, most 37 éves vagyok.


Szűrővizsgálat eredménye: Alacsony kockázat

Kockázat Down: 1:663

Kockázat Edwards: <1:50000

Kockázat Patau: <1:50000



Szerintetek ez milyen? Hallott már valaki arról hogy alacsonyabb testsúly esetén emelkedettebbek a vérmarkerek? Szabad ß-hCG nem magas? Sokan azt írják, hogy 1:1000 alatt közepes vagy magas a kockázat, nekem mégis alacsonyat írtak. Jövő héten nézetek Prenát, de jó lenne kicsit megnyugodni.



2018. júl. 12. 11:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Ehhez nem kell nekünk érteni. És laikusként butaság is lenne mindenféle fél infókból összerakni bármit is.


Ha összességében alacsony a kockázat akkor részedről csak ez a fontos. A többi szám nem lényeges számodra. Az életkori kockázat meg még annyira sem érdekes, akkor meg már inkább a számolt.


Szóval egyelőre nyugi, hisz alacsony a besorolás. Jövőhéten a prena pedig biztos eredményt hoz majd ki.

2018. júl. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha nem írtad el, a down kockázata nem alacsony, hanem közepes. Valami ilyesmi arányszám jött ki nekünk is, de jóval magasabb tarkoredo ertekkel. Nekünk további vizsgálatokat javasoltak. Elcegeztettuk, egészséges kisfiunk született.


Prena tesztet csinaltattunk több orvos egybehangzó véleménye szerint feleslegesen. Végül amnioval lett biztos az eredmény. Prena teszt előtt menj el egy genetikai tanácsadásra, nehogy úgy járj, mint mi. Szerintem amúgy a prena egy nagyon jó teszt, amikor indokolt az elvégzése.

2018. júl. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

[link]


Mi ezt a tesztet csináltattuk! Nem olcsó, viszont megbízható, gyors és pontos!

És nem esélyeket latolgat hanem a vérecben lévő magzati DNS ből kimutatja hogy jelen van e valamelyik genetikai betegség! A neme is kiderül!

2018. júl. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!